3. listopadu 2012 18:53 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Kvitová: Ztratit takové vedení už snad ani nejde

Petra Kvitová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Petra Kvitová | foto: ČTK

PRAHA Byla nerozehraná, moc toho nenatrénovala a pořád ji ještě trápily známky kašle a rýmy. Pokud ale někdo pochyboval, že Petra Kvitová (22) bude po nemoci na kurtu tápat, zmýlil se. „Sama jsem překvapená, jak dobře jsem po těch zdravotních potížích hrála. Prostě jsem šla na kurt a zkusila ukázat to nejlepší,“ přiznává tenistka poté, co ve finále Fed Cupu smetla srbskou dvojku Jelenu Jankovičovou a zvýšila české vedení na 2:0.

Překvapilo vás, jak dobře jste po všech těch potížích hrála?
Nevěděla jsem, co od sebe čekat. Rozjezd jsem měla takový pomalejší. Jelena dlouho hrála dobře, skoro nechybovala a sebrala mi podání. Nezbývalo mi nic jiného než čekat, až přijde moje šance. Nemůžu být šťastnější, že to dopadlo takhle. Po US Open jsem totiž ztratila hodně sebedůvěry a prošla si těžkým obdobím plným zdravotních problémů. Takhle agresivně chci hrát, to je můj styl. A potěšilo mě, že to dokážu i po nemoci.

Pozápasové hlasy

Kapitán Petr Pála

Máme tři mečboly po prvním dnu. Víc jsem si nemohl přát, Petra i­ Lucka vyhrály ve dvou setech a­zaslouží si obrovský obdiv. Ještě ale není konec. I když vedeme, musíme se připravit na zítřek a mít k soupeřkám respekt.

Jelena Jankovičová
Petra válela, její údery byly neuvěřitelné a chvílemi jsem nemohla vůbec nic dělat. Měla jsem jen pár šancí v prvním setu, ale pak už jsem byla všude pozdě a nepodrželo mě podání. Petra hraje hodně na riziko. Nikdy nevíte, s čím na vás vyrukuje. Někdy jí to do kurtu nepadá, ale dnes byla skvělá. Díky takovému tenisu byla druhá na světě.  Občas se navíc stane, že nezvládnete nervozitu a ta vás ovládne. Ale my musíme dál věřit, zítřek je nový den a může přinést úplně jiné výsledky.

Jak se teď cítíte? Budete zítra hrát?
Budu připravená a cítím se dobře. Ale upřímně mě potěšilo, že jsem druhý set vyhrála rychle 6:1. Nechtěla jsem, aby se to protahovalo. Už jsem se těšila na konec. Nohy už mě neposlouchaly a momentálně jsem ráda, že si můžu sednout.

Můžete prozradit, jestli jste přece jen před utkáním neměla nějaké pochybnosti, jestli do něj vůbec nastoupit? Sama jste říkala, že jste skoro netrénovala...
Ani jednou jsem nezapochybovala. Varianta, že bych nehrála, nám vůbec nepřišla na mysl. Ono to po tom dobrém výkonu působí divně, ale já opravdu v týdnu skoro nehrála. Teprve ve čtvrtek jsem dobrala antibiotika. Hodně mi pomohlo, že jsme dřeli před Turnajem mistrů v Istanbulu, to se totiž neztratí.

Zítra vás čeká utkání proti srbské jedničce Aně Ivanovičové. Chcete přidat rozhodující bod?
Ana hraje skvěle. Dneska jí to v úvodním zápase proti Lucii Šafářové moc nešlo, protože byla pod tlakem. Ale vím, že má výborné údery. Musím udělat to, co se podařilo dneska Lucce. Zasloužila si zvítězit, protože Ivanovičovou nepustila k její hře.

Co by se podle vás muselo stát, abyste zítra ztratily vedení 2:0?
To snad nejde. To bychom si všechny musely zvrtnout kotník. Máme tři pokusy a snad alespoň jeden proměníme. Chtěl bych, abych to ukončila už já. Fedcupová trofej byla celý rok u nás a já bych byla ráda, kdyby tady ještě další rok zůstala.

Vnímala jste publikum v pražské O2 areně?
Jsem emotivní hráčka a po nemoci jsem se chtěla soustředit hlavně na tenis. Proto jsem se to snažila spíš nevnímat a sem tam se na lidi usmát. Přesto se úžasní fanoušci nedali přeslechnout a ignorovat.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!