7. července 2011 14:45 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Kvitovou ukazují jako atrakci. Na hodinu ji zavezli do Varů

Petru Kvitovou pozval do Karlových Varů sám prezident filmového festivalu Jiří Bartoška. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Petru Kvitovou pozval do Karlových Varů sám prezident filmového festivalu Jiří Bartoška. | foto:  František Vlček, Lidové noviny

KARLOVY VARY Jen co si wimbledonská vítězka Petra Kvitová vyslechla slova chvály od prezidenta na Pražském hradě, chvátala na letiště, odkud vyrazila na bleskovou návštěvu festivalových Karlových Varů. Zastavila se v Puppu, prošla se po promenádě, poobědvala a už zase spěchala zpět do hlavního města.

Na návštěvu Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech přiletěla na pozvání prezidenta MFF Jiřího Bartošky. Aby vůbec zvládla už tak nabitý program, přiletěla letadlem a krátce se zdržela v Grandhotelu Pupp. Prošla se po lázeňské promenádě na Staré louce, poobědvala v restauraci Embassy a znovu odcestovala do Prahy, aniž stačila vidět jediný festivalový film.

Filmy? Skvělý relax
Kvitová novinářům řekla, že má filmy moc ráda a pomáhají jí s relaxací na turnajích. Při jejich sledování si opravdu odpočine. Aby mohla navštívit festivalové projekce, na to jí čas už nezbyl.

Uvedla, že její program je nyní velmi náročný, možná více než utkání na dvorci. Tento týden ještě asi celý věnuje oficialitám a různým společenským akcím, ovšem od příštího týdne opět začne s kondičním tréninkem. Na cestě mezi Puppem a Embassy pak wimbledonská vítězka ochotně rozdávala autogramy.

Kdo měl trpělivost, dočkal se i autogramu.

Desítky příznivců Petry Kvitové čekaly na její příjezd před Puppem několik hodin, jen aby získaly vzácný podpis. Do varu je přivedl americký herec John Malkovich, který se ještě před příjezdem Kvitové před hotelem hned několikrát objevil. Na prosby lovců autogramů ovšem nereagoval.

Kdo vydržel, nelitoval
Úspěšní nebyli nejdříve ani u české tenisové hvězdy. Po krátkém přivítání rozdala několik rozhovorů a zmizela v Puppu. Většina lidí se rozešla, ale kdo vytrval, nelitoval. Kvitová se objevila znovu a zamířila rovnou ke sběračům podpisů.

HVĚZDNÝ ŽIVOT KVITOVÉ:

Při její procházce, kdy ji doprovázel vedle Bartošky i karlovarský primátor Petr Kulhánek, nesl v čele průvodu urostlý bodyguard jako svátost proslulý wimbledonský talíř. Úsměvné okamžiky nastaly, když Kvitovou oslovila jedna z fanynek, zda by se s ní nevyfotografovala. Ta ochotně svolila a fotoaparátu se ujal Bartoška. Poslední lovci autogramů ulovili podpis Kvitové u hotelu Embassy. "Jsem moc rád, že se mi nakonec podepsala, čekal jsem na to několik hodin. Mám ji i vyfocenou," uvedl jeden z majitelů podpisu čerstvé wimbledonské vítězky.

ČTK, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!