Neděle 28. dubna 2024, svátek má Vlastislav

Kvůli chybě policisty se měnily výsledky 11. etapy Rallye Dakar

20:04
San Rafael - Španělský motocyklista Marc Coma se stal dodatečně vítězem jedenácté etapy Rallye Dakar. Pořadatelé dnes změnili výsledky této kategorie kvůli chybě policisty, který už na 13. kilometru středeční trasy navedl některé jezdce špatným směrem.

První etapa Rally Dakar. Marc Coma. foto: ČTK

O překvapivé vítězství tak přišel Nizozemec Frans Verhoeven, který v opraveném pořadí klesl na třetí místo. Obhájce prvenství Coma, jenž dojel původně devátý s více než pětiminutovou ztrátou, si připsal čtvrtý etapový triumf v letošním ročníku s náskokem 5:13 před Francouzem Davidem Frétignem.

Z českých motocyklistů byl v jedenácté etapě nejrychlejší Roman Krejčí, jenž původně figuroval na 25. místě a po opravě si o jednu příčku polepšil.

Dvanáctou etapu dnes vyhrál na motocyklu Chilan Francisco Lopez Contardo o 40 sekund před Fretignem. Krejčí zajel dvaadvacátý čas. Celkově dál vede o více než hodinu Francouz Cyril Després.