13. ledna 2010 13:39 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Libor Sionko: Těším se na to, jak budu ve Spartě bojovat o reprezentační dres

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 1Diskuse
Libor Sionko by se opět po šesti letech mohl takto radovat z gólů v dresu Sparty. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Libor Sionko by se opět po šesti letech mohl takto radovat z gólů v dresu Sparty. | foto:  Jan Zatorsky, Lidové noviny

KODAŇ/PRAHA Rychlý rozchod s dosavadním zaměstnavatelem má za sebou dvaatřicetiletý fotbalista Libor Sionko, který se domluvil na ukončení angažmá v FC Kodaň.

Na poslední měsíce kariéry nebude vzhledem k častému vysedávání na lavičce rád vzpomínat, ale nyní už má nové plány: nejdříve se domluvit na působení ve Spartě Praha a pak v rudém dresu zabojovat o reprezentační dres, o který kvůli poslednímu půlroku přišel.

Ještě dnes ráno přitom Sionko vyrazil s dosavadními spoluhráči včetně Zdeňka Pospěcha k výběhu v Kodani, ale po tréninku ho už čekalo v kabině loučení. "Chtěl jsem se s kluky rozloučit osobně, přece jen jsem tady prožil pěkné chvíle," řekl Sionko. Teď ale začne pro zkušeného fotbalistu hodně cestování. Už ve čtvrtek se bude hlásit k jednání na Spartě.

"Zatím nic podepsáno není, ale musela by zasáhnout nějaká vyšší moc, aby všechno ztroskotalo. Hráčem Sparty sice ještě nejsem, ale pokud to dopadne, bude to pro mě nová vzpruha v kariéře," těšil se Sionko na návrat do rudého dresu. "Prožil jsem ve Spartě krásné chvíle a doufám, že mě tam toho ještě hodně čeká," dodal.

Rád by ve Spartě dokázal, že má stále i na reprezentaci. "Nikdy jsem neřekl, že v národním týmu končím, nikdy mě o tom ani nikdo neinformoval. Pokud bude mít reprezentační trenér zájem, do mužstva bych se rád vrátil," vyslal další vzkaz, tentokrát na Strahov do kanceláře reprezentačního kouče Michala Bílka, s nímž se sice nepotkal během svého prvního působení na Letné, zato ještě jako s prvoligovým protihráčem ano.

Bílek je na dovolené, ale reprezentační manažer Vladimír Šmicer možnost Sionkova návratu nevyloučil. "Nemohu samozřejmě mluvit za Michala, ale Liborův návrat určitě rozšíří možnosti výběru hráčů. Na pravé straně zálohy nikdo žádné jisté místo nemá. Osobně se navíc domnívám, že pokud se dostane do někdejší formy, může týmu ještě něco dát. Tak starý není," uvedl Sionkův bývalý spoluhráč.

Zatímco Sionko se s největší pravděpodobností během několika málo dnů připojí ke sparťanským fotbalistům, kteří tento týden nabírají kondici ve Špindlerově Mlýně, jeho manželku čeká tradiční stěhování. "Jako vždy manželka odnese likvidaci našeho současného bydlení. Máme zde kompletně zařízený dům, čeká ji hodně starostí," povzdychl si Sionko.

ČTK
  • 1Diskuse

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?
Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají i vyprávějí. Jejich motorický vývoj jde stále kupředu a je na rodičích, aby se na něm aktivně podíleli.