4. prosince 2007 10:35 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Ligou hýbou chyby rozhodčích

Rozhodčí | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Rozhodčí | foto: Reprofoto

PRAHA V neděli ho svou hrubou chybou v zápase Slavie proti Mladé Boleslavi potvrdil rozhodčí Pavel Královec. Rozzuřil poškozené týmy, ale i šéfa komise rozhodčích Luďka Macelu.

„Mohl to být pěkný fotbal, ale rozhodčí to totálně rozvrátil,“ ohradil se proti výkonu Královce člen představenstva Slavie Tomáš Rosen. „Je to smutné, že hlavní roli hraje v zápase rozhodčí, který kupí chybu za chybou. Od začátku řídil souboj nesmyslně úzkostlivě. Rozhodoval jej takovým způsobem, který zabíjí fotbal!“ Delegát zápasu Miroslav Maurer ohodnotil Královce nízkou známku čtyři, která znamená špatný výkon.

Macela: „Byla to katastrofa“
Nejprve dal rozhodčí na začátku zápasu žlutou kartu špatnému hráči -místo faulujícího Rajnocha si zapsal mezi provinilce boleslavského Hrdličku. Tomu pak ve 33. minutě udělil druhou žlutou a hráč musel předčasně do šaten.

O poločasu si Královec poškození Mladé Boleslavy uvědomil. Na konci utkání svou chybu pak podle Luďka Macely kompenzoval neodpískanou penaltou pro Slavii, když Procházka fauloval domácího Necida. Mladé Boleslavi tak zachránil cennou remízu 1:1 s vedoucím týmem tabulky.

„To, jakým způsobem zápas vedl, je nepřípustné,“ rozčiloval se šéf rozhodčích. „Bylo to z jeho strany prostě katastrofální, absolutně nebyl na zápas připravený.“ O Královcově výkonu bude jednat komise rozhodčích na dnešním zasedání. „Výši trestu pro rozhodčího nechci předjímat, ale rozzlobený jsem na nejvyšší míru,“ prohlásil Macela. Naznačil, že Královce čeká nucená pauza na několik zápasů. „Řekl bych to tak, že Královec bude mít na jaře dost času na přípravu.“

Sám rozhodčí podle svých slov na serveru iDnes s trestem počítá. „Chyboval jsem, je mi hrozně. Za chyby se platí. Já budu verdikt komise rozhodčích samozřejmě respektovat,“ uvedl Královec.

K výkonu hlavního arbitra se trenéři nechtěli po zápase vyjadřovat. Kouč Slavie Karel Jarolím se alespoň vrátil k závěrečnému faulu: „Byla to jasná penalta. Rozhodčí byl evidentně v hlavní roli.“

Mladé Boleslavi rozhodčí neoprávněně vyloučil hráče už podruhé během několika týdnů. V říjnu sudí Jára omylem poslal ze hřiště boleslavského Sedláčka jen po jedné žluté kartě. Nedávno se také hrubě provinil sudí Kocián, když v zápase Liberce s Mostem uznal a posléze odvolal branku hostí. „Takto fotbal dělat nelze,“ shrnul své dojmy z úrovně soudcování české ligy Rosen.

Najdete na Lidovky.cz