Středa 8. května 2024, Den vítězství

Loeb opět vyhrál Korsickou rallye

15:23
AJACCIO - Francouz Sébastien Loeb vyhrál počtvrté za sebou Korsickou rallye a má na dosah úspěšnou obhajobu titulu mistra světa. Pilot Citroënu dnes zvítězil s více než tříminutovou převahou před svým jediným soupeřem v boji o titul Mikkem Hirvonenem z Finska, který ale za druhé místo vděčil především penalizacím svých týmových kolegů z Fordu za úmyslně nesprávně načasovaný příjezd do poslední časové kontroly.

Loeb na Korsice. foto: ČTK

Juniorskou kategorii ovládl Martin Prokop s vozem Citroën C2 a třetí vítězství v sezoně mu stačilo k posunu na třetí pozici v konečném pořadí.

To mu zaručilo zároveň možnost testovat elitní Citroën WRC. O pouhé dva body prohrál boj o konečné druhé místo, které s sebou neslo možnost s tímto autem absolvovat jeden mistrovský závod. V absolutním pořadí Korsické rallye obsadil 19. místo.

O Loebově triumfu nebylo dávno pochyb. Navíc Hirvonen měl krátce po startu třetí etapy defekt, ztratil dvě a půl minuty a propadl se na čtvrté místo.

Na něm figuroval až do závěrečného testu, v kterém Belgičan Francois Duval přijel předčasně do časové kontroly, Fin Jari-Matti Latvala pro změnu dorazil pozdě. Vyprovokované penalizace 90 respektive 120 sekund stačily Hirvonenovi těsně k návratu na druhé místo.

Loeb má po desátém triumfu v sezoně náskok 14 bodů, do konce šampionátu zbývá odjet už jen Japonskou a RAC rallye v Británii. V Asii se pojede 24. až 26. října.

Výsledky:
1. Loeb, Elena (Fr., Mon./Citroën C4) 3:42:58,0, 2. Hirvonen, Lehtinen (Fin./Ford Focus) -3:24,7, 3. Duval, Pivato (Belg., Fr./Ford Focus) -3:31,6, 4. Latvala, Anttila (Fin./Ford Focus) -3:37,5, 5. P. Solberg, Mills (Nor., Brit./Subaru Impreza) -5:35,4, 6. Atkinson, Prévot (Austr., Belg./Subaru Impreza) -6:10,4, 7. Aava, Sikk (Est./Citroën C4) -7:25,2, 8. Wilson, Martin (Brit./Ford Focus) -9:02,2, ...19. Prokop, Tománek (ČR/Citroën C2 S1600) -21:45,9.

JWRC: 1. Prokop, Tománek 4:04:43,9, 2. Ogier, Ingrassia (Fr./Citroën C2 S1600) -17,7, 3. Campana, Teissier (Fr./Renault Clio R3) -53,3.