7. prosince 2011 19:49, aktualizováno  19:52 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Lyžařka Vonnová vládne, vyhrála i super-G v Beaver Creeku

Lindsey Vonnová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lindsey Vonnová | foto: Reuters

BEAVER CREEK Nadvláda americké lyžařky Lindsey Vonnové v rychlostních disciplínách Světového poháru pokračuje. Po trojnásobném triumfu v kanadském Lake Louise dnes vyhrála superobří slalom v Beaver Creeku, kde ženy premiérově závodily na mírně upravené sjezdovce Birds of Prey, běžně určené pro muže. Závod byl náhradou za zrušené super-G ve Val d'Isére, které se mělo jet o nadcházejícím víkendu.

Vonnová zvítězila o 37 setin sekundy před Fabienne Sutterovou ze Švýcarska, o další čtyři setiny zpět skončila Rakušanka Anna Fenningerová. Suverénně vedoucí žena celkového pořadí SP Vonnová má nyní na kontě 46. prvenství a v historické statistice se vyrovnala dosud třetí Renatě Götschlové z Rakouska. Více závodů vyhrály už jen Vreni Schneiderová ze Švýcarska (55) a vedoucí Rakušanka Annemarie Moserová-Pröllová (62).

Sedmadvacetiletá americká suverénka rychlostních disciplín v této sezoně vyhrála pátý závod z dosavadních sedmi. Do soutěžního roku vstoupila triumfem v obřím slalomu v Söldenu, v minulém týdnu opanovala v Lake Louise oba sjezdy i super-G.

ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
PROJEKTANT SILNIČNÍCH STAVEB

Advantage Consulting, s.r.o.
Praha
nabízený plat: 35 000 - 45 000 Kč