Čtvrtek 5. října 2023, svátek má Eliška
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Lyžařský svaz bude žádat členy o mandát prodat areály

Sport

  14:42
PRAHA - Vedení Svazu lyžařů České republiky (SLČR) v úterý na mimořádné konferenci požádá členy o udělení mandátu začít jednat o prodeji svého podílu v krkonošských lyžařských areálech ve Špindlerově Mlýně, Peci pod Sněžkou a Harrachově. SLČR tím chce vyřešit svou tíživou finanční situaci, kterou způsobily především chybějící peníze od společnosti Sazka.

Lukáš Sobotka. foto: ČTK

Jediným bodem programu konference bude právě nakládání s majetkem svazu v lyžařských akciových společnostech, v nichž má svaz přibližně třetinový podíl. Předseda svazu lyžařů Lukáš Sobotka řekl ČTK, že si svaz nechá udělat analýzu jak naložit s majetkem, jehož hodnota je odhadována na více než půl miliardy korun. Sobotka vidí smysl v tom, že by se SLČR domluvil na prodeji svých podílů společně s ČSTV, který má ve všech areálech nadpoloviční většinu akcií.

Majoritní akcionář, který má také finanční problémy, bude o budoucnosti středisek jednat až po zvolení nového vedení na valné hromadě 28. ledna.

Někteří členové lyžařského vedení nechtějí tak dlouho čekat a navrhují prodat podíly hned. Místopředseda svazu Norbert Pelc řekl v rozhovoru pro Právo, že ČSTV dluží desítky milionů a postupně se drolí. Proto by prý bylo nejlepší realizovat prodej co nejdříve bez ohledu na majoritního vlastníka.

Areály by chtěl Kellner

O areály projevily zájem silné finanční skupiny. Skupina PPF Petra Kellnera nabídla za majoritu ČSTV ve střediscích 280 milionů korun, za všechny podíly včetně SLČR půl miliardy. K tomu nabídla i podporu mladých lyžařů.

Společnost J&T chce získat areály prostřednictvím firmy Tatry Mountain Resorts a nabízí SLČR 195 milionů. I ona by podpořila mladé talenty. V Peci pod Sněžkou usiluje o koupi tamního skiareálu i nově vzniklé Sdružení za rozvoj lyžování, které sjednocuje vlastníky pozemků a vleků v areálu.

O lukrativní krkonošské areály, které v roce 2010 vykázaly zisk téměř 50 milionů korun, usilují zájemci od loňského léta, kdy se ČSTV kvůli úpadku Sazky dostal do finančních potíží a začal o prodeji středisek uvažovat.

Areály potřebují další investice, ČSTV ani SLČR však na to zřejmě nemají dostatek prostředků.

Autoři: ,

Lahodné příkrmy Gerber: Vyzkoušejte je s námi zdarma!
Lahodné příkrmy Gerber: Vyzkoušejte je s námi zdarma!

Zapojte se s námi do soutěže o 10 velkých balíčků plných produktů pro malé gurmány od značky GERBER.