Pondělí 22. července 2024, svátek má Magdaléna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Maki a Bára válí. Po týdnu si znovu zahrají ve finále Světového okruhu

Sport

  12:15
kuala lumpur - Nasazené jedničky Barbora Hermannová a Markéta Nausch Sluková mají v Kuala Lumpuru jistou sedmou společnou medaili ze Světového okruhu.

Barbora Hermannová a Markéta Nauschová Sluková. foto: ČTK/AP

Další paráda Báry a Maki. Ve finále Světového poháru skončily na druhém místě

Na turnaji tříhvězdičkové kategorie z pěti možných české beachvolejbalistky po dalším dvousetovém vítězství postoupily do finále.

V neděli zahájily Češky sezonu stříbrem v Číně, kde se představily po osmiměsíční herní pauze a léčbě zraněného ramena Slukové. 

Ve světovém žebříčku si polepšily před cestou do Malajsie na druhé místo a roli nejlepší evropské dvojice bez problémů potvrzují i nyní.

Česká beachvolejbalistka Markéta Nausch Sluková.
Plážové volejbalistky Barbora Hermannová (vpravo) a Markéta Nausch Sluková se...

„Doufám, že se tady ve finále více přiblížíme našemu potenciálu, než se nám to povedlo v Číně,“ řekla Hermannová na webu světové federace FIVB.

Ve čtvrtfinále si Češky poradily s Japonkami Megumi Murakamiovou a Miki Išiiovou dvakrát 21:16 a v semifinále pak se Španělkami Paulou Soriaovou a Marií Carrovou 21:18 a 21:15. 

„Proti Španělkám jsme výborně podávaly a dostávaly je do situací, v kterých musely improvizovat,“ řekla Nausch Sluková.

O zlato si můžou v sobotu zahrát proti americké legendě a trojnásobné olympijské vítězce Kerri Walshové Jenningsové ve dvojici s Brooke Sweatovou.

Sluková léčila rameno od loňského srpna a návrat na kurty se jí s Hermannovou povedl. 

Na špičkově obsazeném turnaji v Sia-menu, který měl čtyři hvězdičky, našly přemožitelky po pěti zápasech až ve finále. V Kuala Lumpuru zatím vše vyhrály 2:0.

Dvojnásobné medailistky z mistrovství Evropy mají ze Světového okruhu šest společných medailí včetně zlata z vídeňského majoru a titul budou obhajovat i za necelý měsíc v Ostravě. 

Minimálně do čtvrtfinále se jim podařilo projít na každém turnaji Světového okruhu od posledního mistrovství světa ve Vídni 2017 jako jediným hráčkám.

Autor:

Pronájem vybaveného horského apartmánu
Pronájem vybaveného horského apartmánu

Rokytnice nad Jizerou - Dolní Rokytnice, okres Semily
14 000 Kč/měsíc