3. května 2019 12:15 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Maki a Bára válí. Po týdnu si znovu zahrají ve finále Světového okruhu

Barbora Hermannová a Markéta Nauschová Sluková. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Barbora Hermannová a Markéta Nauschová Sluková. | foto: ČTK/AP

kuala lumpur Nasazené jedničky Barbora Hermannová a Markéta Nausch Sluková mají v Kuala Lumpuru jistou sedmou společnou medaili ze Světového okruhu.

Na turnaji tříhvězdičkové kategorie z pěti možných české beachvolejbalistky po dalším dvousetovém vítězství postoupily do finále.

V neděli zahájily Češky sezonu stříbrem v Číně, kde se představily po osmiměsíční herní pauze a léčbě zraněného ramena Slukové. 

Ve světovém žebříčku si polepšily před cestou do Malajsie na druhé místo a roli nejlepší evropské dvojice bez problémů potvrzují i nyní.

Česká beachvolejbalistka Markéta Nausch Sluková.
Plážové volejbalistky Barbora Hermannová (vpravo) a Markéta Nausch Sluková se...

„Doufám, že se tady ve finále více přiblížíme našemu potenciálu, než se nám to povedlo v Číně,“ řekla Hermannová na webu světové federace FIVB.

Ve čtvrtfinále si Češky poradily s Japonkami Megumi Murakamiovou a Miki Išiiovou dvakrát 21:16 a v semifinále pak se Španělkami Paulou Soriaovou a Marií Carrovou 21:18 a 21:15. 

„Proti Španělkám jsme výborně podávaly a dostávaly je do situací, v kterých musely improvizovat,“ řekla Nausch Sluková.

O zlato si můžou v sobotu zahrát proti americké legendě a trojnásobné olympijské vítězce Kerri Walshové Jenningsové ve dvojici s Brooke Sweatovou.

Sluková léčila rameno od loňského srpna a návrat na kurty se jí s Hermannovou povedl. 

Na špičkově obsazeném turnaji v Sia-menu, který měl čtyři hvězdičky, našly přemožitelky po pěti zápasech až ve finále. V Kuala Lumpuru zatím vše vyhrály 2:0.

Dvojnásobné medailistky z mistrovství Evropy mají ze Světového okruhu šest společných medailí včetně zlata z vídeňského majoru a titul budou obhajovat i za necelý měsíc v Ostravě. 

Minimálně do čtvrtfinále se jim podařilo projít na každém turnaji Světového okruhu od posledního mistrovství světa ve Vídni 2017 jako jediným hráčkám.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!