Neděle 19. května 2024, svátek má Ivo
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Mareš se vrátil do Sparty

Sport

  10:38
PRAHA - Lídr české fotbalové ligy posílil svůj tým. Fotbalový reprezentant Pavel Mareš přestoupil z Petrohradu do Sparty Praha. S klubem podepíše smlouvu do 30. června 2009.

Pavel Mareš foto: Lidovky.cz

O Marešově přestupu se mluví už od léta, ale až nyní se rozhodl desetinásobný reprezentant a účastník Eura 2004 změnit dres. Vedle Sparty měl nabídky i z Paris St. Germain, ale rozhodl se nakonec vrátit tam, odkud do ruské ligy odešel.

I proto, že o něj měl zájem trenér Michal Bílek, který se připravuje na případný odchod Michala Kadlece do zahraničí. "Pavel je velmi zkušený fotbalista, který zvýší konkurenci v obraně, a bude pro nás určitě přínosem," řekl o obránci Bílek na klubovém webu.

Mareš je prý rád, že nejistota ohledně další jeho kariéry skončila návratem do Sparty. "Prahu mám moc rád a ve Spartě jsem již působil. A moc bych si přál, abych jí pomohl k dalšímu titulu," prohlásil fotbalista, který má na kontě v české lize 78 zápasů a šest gólů. V ruské lize nastoupil do 129 utkání, v nichž se trefil jedenáctkrát. Přestup je pro něj i předčasným dárkem k 31. narozeninám, které oslaví ve čtvrtek.
Autor: