Středa 6. prosince 2023, svátek má Mikuláš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Marušková je vicemistryní Evropy ve střelbě ze sportovní pistole

Sport

  18:55
OSIJEK - Lenka Marušková se dnes v Osijeku stala vicemistryní Evropy ve střelbě ze sportovní pistole. V disciplíně, která jí před pěti lety přinesla životní úspěch v podobě olympijského stříbra z Atén, podlehla pouze zkušené Bulharce Marii Grozděvové. Ta byla jedinou přemožitelkou Maruškové i tehdy v řecké metropoli.

Lenka Marušková-Hyková. foto: Lidovky.cz

Čtyřiadvacetileté české střelkyni se příliš nepovedla první polovina kvalifikace, ale po položce s otočnými terči už byla třetí o jediný bod za Grozděvovou. "Otočný terč se mi povedl parádně, 297 bodů je výborný výsledek," citoval Maruškovou server sport.cz.

Grozděvové vyšlo fantasticky i finále, ve kterém jen dvakrát netrefila desítku, Marušková se druhým nejlepším finálovým nástřelem posunula na druhou pozici. "Finále nebylo nijak excelentní. Umím i lepší," uvedla Marušková.

Pro českou výpravu to znamená na šampionátu první cenný kov v olympijské disciplíně mezi seniory a pro Maruškovou nejlepší výsledek na ME mezi dospělými. Z roku 2004 má sice v této disciplíně juniorský kontinentální titul, ale v seniorské kategorii bylo dosud jejím maximem třetí místo ve střelbě ze vzduchové pistole na letošním šampionátu v Praze.

"Tahle sezona patří k mým nejúspěšnějším po olympiádě v Aténách," dodala pistolářka, jež má letos na kontě i tři finálové účasti ve Světovém poháru včetně bronzu z Pekingu.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!