Středa 22. září 2021, svátek má Darina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Maskotem MS v Liberci bude lev

Sport

  13:52
LIBEREC - Lev bude maskotem mistrovství světa v klasickém lyžování v Liberci v roce 2009. Fanoušci vybrali národní symbol v hlasování na internetových stránkách šampionátu ze tří možností. Motiv lva zvítězil jen těsně před vyobrazením proslulé stavby televizního vysílače na Ještědu a veverkou. Jméno maskota bude oznámeno později.

Vyhrál lev (uprostřed) foto: ČTK


Prezidentka organizačního výboru a olympijská šampionka Kateřina Neumannová se už dříve nechala slyšet, že by dala přednost lvovi jako symbolu České republiky. Autorkou návrhů maskota šampionátu je výtvarnice Darina Poláková, která bude nyní ve spolupráci s Mezinárodní lyžařskou federací a společností APF, držitelem marketingových práv šampionátu, finální podobu lva dopracovávat.


Lev dostal od fanoušků celkem 4186 hlasů, zatímco vyobrazení Ještědu 4102. Celkem se do hlasování zapojilo 10.370 lidí. Návrhů na jméno maskota obdrželi organizátoři 427, po vyloučení vulgarit a jmen obtížně vyslovitelných pro cizince jich zbylo 353.


Organizační výbor představí konečnou podobu maskota a jeho jméno společně s oficiální znělkou šampionátu na kongresu Mezinárodní lyžařské federace FIS na konci května v Jihoafrické republice.

Autor:

Talent funguje, když se nastartuje v mozku. Odemkněte ho, radí Jan Mühlfeit

Premium Dvaadvacet let pracoval ve firmě Microsoft po boku Billa Gatese. V byznysu se dostal na vrchol, ale také zažil strmý...

„Očkovat sa nechcu, je v tom sajrajt.“ Reportáž z obce, kde odmítají vakcínu

Premium Vyškovec je obec, kde se nejméně lidí z celé země nechalo očkovat proti koronaviru – jen necelých sedmnáct procent. V...

Když dva jsou málo. 5 pravd o sexu ve třech, které vám zatím nikdo neřekl

Premium Sex ve třech. Někdy o něm snil kdekdo z nás. Pojďme ovšem pohlédnout pravdě do očí. Pokud do své ložnice přizvete další...

Vyhrajte 1 000 Kč na kočárky a další dětské zboží od ovocných příkrmů Deva
Vyhrajte 1 000 Kč na kočárky a další dětské zboží od ovocných příkrmů Deva

Společnost Deva Nutrition, český výrobce vysoce kvalitních dětských příkrmů, pro nás připravil soutěž o vouchery v hodnotě 1 000 Kč!

Mohlo by vás zajímat