Sobota 30. září 2023, svátek má Jeroným, Ráchel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Měla skvělou sezonu, ale zranila se. Bylo to těžké, říká Cetkovská

Sport

  9:36
PRAHA - Měla skvělou sezonu, jenže od zranění na olympiádě v Londýně nehrála. A teď je pro sedmadvacetiletou Petru Cetkovskou těžké nemyslet na to, že možná mohla být součástí vítězného fedcupového týmu. "Moc mě to mrzí," říká česká tenistka. Ze všeho nejvíc si teď přeje zdraví.

Česká tenistka Petra Cetkovská foto: ČTK

Možná v to ani nedoufala, ale v roce 2012 se poprvé probojovala na olympiádu. Užila si zahajovací ceremoniál. "To byl fakt krásný zážitek," přiznává Cetkovská. Letní idylu však záhy zkazila wimbledonská tráva. V 1. kole olympijské turnaje česká tenistka prohrávala 1:6 a 0:3 s favorizovanou Angelique Kerberovou z Německa, pak uklouzla a se pochroumaným kotníkem odešla na ošetřovnu.

Z běžného tenisového zranění se vyklubal větší problém: "Zkomplikovalo se to víc, než jsme si mysleli." Cetkovská měla špatné krevní testy, byla unavená, proto svalstvo kolem kotníku vypovědělo službu. Vyšetření na maganitecké rezonanci odhalilo poškození šlachy. "Myslela jsem, že za tři týdny bud moct začít hrát a na US Open budu ready," říká tenistka. Kotník ji však pořád bolel, takže šla znovu na vyšetření a tam zjistila, že má edém kostní dřeně.

Takže musela opět zůstat v klidu, nemohla vůbec nic dělat. "Přitom první půlrok byl fajn. Moc mě to mrzí, protože jsem myslela, že bych mohla pokračovat," lituje Cetkovská. Letos se dostala na 25. místo žebříčku WTA - nejvýš v kariéře. Po olympiádě však jen sledovala, jak padá dolů až na současnou 55. pozici. "Musím přiznat, že to bylo hodně těžký. Byla jsem ráda, že jsem se dostala na olympiádu a pak se to tak strašně zkazilo, je to škoda," vzpomíná sympatická tenistka na složité období bez tenisu.

Chybí jí čas strávený na kurtu

Pauzu se snažila vyplnit aktivitami, na které během turnajů nemá čas. Už šest let žije ve Francii, takže zašla na koncerty tamních umělců, do divadla, jezdila na výlety.  "Prostě pohoda. Nechtěla jsem čtyřiadvacet hodin denně myslet na to, co mám s kotníkem," tvrdí Cetkovská. Teď už je v pohodě, na novou sezonu se připravovala doma v Prostějově, o Vánocích odletěla do Paříže pro věci a v Austrálii začne nový rok.

"Chybí mi čas strávený na kurtu, takže chvíli potrvá, abych se vrátila tam, kde jsem byla," uvědomuje si Cetkovská. Jaké jsou její cíle pro rok 2013? "Jednoznačný cíl je nezranit se," pohotově odpoví. "Strašně ráda bych se vrátila tam, kde jsem byla. Pokud by to šlo, tak ještě výš. Ale hlavně se nesmím zranit, to je teď nejdůležitější," dodává. Sedmadvacetiletá hráčka bude určitě opatrnější. "Posiluju preventivně, už nejsem nejmladší, že? Musím si to uvědomit a víc se rozehřát. Náhoda je blbec," směje se Cetkovská.

V návratu mezi nejlepší třicítku bude Cetkovské pomáhat stejný realizační tým jako loni - s koučem Stéphanem Charretem a tréninkovou partnerkou Mathilde Johanssonovou ze Švédska. V lednu začne na turnaji v Aucklandu, po Hobartu už ji čeká grandslamové Australian Open. "Snad jsem si to zranění vybrala dopředu," doufá. Pro Cetkovskou letos nebude přání pevného zdraví v novém roce jenom povinnou frází...

Autor:

Jak chutná miminkům pokračovací a batolecí mléko Beggs?
Jak chutná miminkům pokračovací a batolecí mléko Beggs?

30 rodin dostalo od nás zdarma pokračovací nebo batolecí mléko od prémiové značky Beggs. Co o něm ve svých recenzích napsali? Přečtěte si hodnocení...