10. července 2010 12:09 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Miami famózně přivítalo novou posilu LeBrona Jamese

LeBron James. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy LeBron James. | foto: ČTK

MIAMI Zaplněná American Airlines Arena a dalších deset tisíc fanoušků před ní bouřlivě přivítaly hvězdného basketbalistu LeBrona Jamese, který poprvé zavítal do haly Miami Heat poté, co ve čtvrtek oznámil svůj přestup z Clevelandu. Dvojnásobný nejužitečnější hráč soutěže tak prožil nejnáročnějších 24 hodin svého života.

Největší hvězda soutěže přijela do Miami jen 20 hodin po svém rozhodnutí opustit Cleveland proto, aby svůj svazek s Miami oficiálně potvrdila. V pátek stejně jako Chris Bosh a Dwyane Wade podepsal James smlouvu na šest let. Podle odhadů zámořských médií si každý z nich vydělá kolem 14 milionů dolarů ročně (asi 280,5 milionů korun). "Nejsme tu jen na chvíli, ale na hodně dlouhou dobu, která bude plná úspěchů," prorokoval James.

Nové posily Miami Heat.

Následně se představil fanouškům již jako oficiální hráč Miami, v dresu s číslem šest, které nosil v Clevelandu. Bosh má na dresu jedničku. "Nyní jsem si stoprocentně jistý, že jsem se rozhodl správně," uvedl James poté, co jeho jméno vyvolávaly desetitisíce fandů. Ty kromě Jamese vítaly i další novou posilu Boshe a svou stávající oporu Wadea. Právě tato trojice má Miami přinést titul. "Víme, co fandové chtějí. Porazit Lakers a získat titul! A to chceme i my," dodal James.

LeBron James se v přímém přenosu upsal Miami - ČTĚTE ZDE

Miami rovněž dosáhlo dohody s Clevelandem a Torontem ohledně finanční kompenzace za volné hráče. Vedení Heat však podle všeho s posilováním nekončí. Probíhají jednání s rozehrávačem Washingtonu Mikem Millerem a z Lakers chce Miami přetáhnout veterána Dereka Fishera.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz