Pátek 14. června 2024, svátek má Roland
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

'Mimozemšťan' Bolt: Chci se vyrovnat Owensovi, zkusím i dálku

Sport

  20:33
BERLÍN - VIDEA UVNITŘ Jamajský sprinter Usain Bolt na atletickém světovém šampionátu v Berlíně vybojovat tři zlaté medaile za sprinty na 100 a 200 metrů a ve štafetě, mezi své disciplíny by však v budoucnu rád zapracoval i skok do dálky.

Usain Bolt slaví s maskotem šampionátu Berlinem foto: ČTK/AP

Nechal se tak inspirovat legendárními Jesse Owensem a Carlem Lewisem, kteří kromě sprintů dokázali vyhrávat i ve skokanském sektoru. "Předtím, než skončím se sprintem, bych rád ještě zkusil skok do dálky. Už jsem o tom mluvil s trenérem a prý bych mohl být dobrý," cituje BBC Bolta, po kterém prý trenér chce, aby zkusil i běh na 400 metrů.

"Moc se mi do čtvrtky nechce, ale pokud trenér rozhodne, abychom zkusili něco nového, tak do toho dám celé své srdce a duši," dodal před odjezdem z Berlína.

Třiadvacetiletý Bolt na šampionátu v Berlíně vylepšil vlastní světové rekordy na stovce i dvoustovce z olympijských her v Pekingu. Na obou akcích získal po třech zlatých medailích, ovšem díky skoku do dálky by se rád vyrovnal Owensovi, který v roce 1936 získal čtyři zlaté na olympijských hrách právě v Berlíně. Stejný kousek se povedl i dalšímu Američanovi Lewisovi na hrách v Los Angeles v roce 1984.

Držitel současného světového rekordu v dálce Mike Powell již dříve prohlásil, že by Bolt mohl být skvělým dálkařem. Dokonce by prý mohl pokořit jeho rekord 895 centimetrů a stát se první člověkem, který překoná devítimetrovou hranici. "S jeho výškou by to byl přesně dálkař, který by mě děsil. Je vysoký a rychlý," řekl Powell, který rekord vytvořil již v roce 1991 na MS v Tokiu.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!