Pátek 24. března 2023, svátek má Gabriel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Mísila krátký a dlouhý ovál. A teď je bruslařka Novotná bez medaile...

Sport

  17:54
PRAHA - Chtěla být univerzální rychlobruslařkou a sbírat cenné kovy z krátké i z dlouhé ledové dráhy. Na uplynulých evropských šampionátech se ale Kateřině Novotné nezadařilo a vytanula logická otázka: Je reálné, aby na olympiádě v Soči mohla uspět ve dvou sportech?

Kateřina Novotná foto: Reuters

Nepřehlédněte

Byl by to pěkný scénář - šestadvacetiletá rodačka z Benátek nad Jizerou srdnatě bojuje o nejvyšší příčky ve své hlavní disciplíně, tedy v short tracku, a spolu se Sáblíkovou a Erbanovou tvoří silný reprezentační tým s medailovými ambicemi pro závod družstev na dlouhé dráze...

Realita naplnění tohoto snu ale zatím příliš nenasvědčuje: anabáze v jejím novém sportu totiž neproběhla úplně podle představ. Na mistrovství Evropy ve víceboji zajela pětistovku na 20. místě, tři kilometry jako 21. a patnáctistovku 17. Na pětku se ani nekvalifikovala a celkově obsadila 19. příčku. "Nebyla jsem poslední, takže jsem spokojená," prohlásila po závodě.

Kateřina Novotná na ME

Krátká dráhá (14.1. - 16.1. 2011)
1500 metrů - 4. místo
500 metrů - diskvalifikována
1000 metrů - 4. místo
3000 metrů - 2. místo

Dlouhá dráha (8.1. - 9.1. 2011)
500 metrů - 20. místo
3000 metrů - 21. místo
1500 metrů - 17. místo
5000 metrů - nekvalifikovala se

Úplně spokojený ale nebyl trenér Petr Novák, jenž si vytyčil cíl najít třetí konkurenceschopnou ženu do týmu - právě kvůli olympijským hrám. "Katka pode mnou musí dodržovat přísnou disciplínu. Pokud chce mít na dlouhém oválu své stálé místo, měla by se mu věnovat naplno. Tím si ale v jejím případě nejsem úplně jistý," řekl zkušený kouč.

A dost možná ztráta koncentrace z přebíhání od jednoho sportu ke druhému zapříčinila ztrátu a pokles výkonnosti v "jejím" short tracku... Tedy ve srovnání s loňským evropským šampionátem, kde byla zlatá. Kateřina Novotná totiž na tom letošní skončila "až" na čtvrtém místě...

Mohlo by vás zajímat