Středa 28. února 2024, svátek má Lumír
130 let

Lidovky.cz

Monsieur Dakar nepojede

Sport

  15:49
PRAHA - Jubileum se odkládá. Veterán Rallye Dakar Karel Loprais bude kvůli nemocným zádům chybět na startu letošního ročníku. Šestinásobnému vítězi slavné pouštní soutěže v kategorii kamionů znemožnily zdravotní problémy odjet závod po dvacáté.

Karel Loprais letos za volant Tatry v dakkarské rallye nezasedne. foto: Michal DoležalČTK

Na trase z Lisabonu do Dakaru by však sedmapadesátiletý veterán přece jen chybět neměl, protože bude členem doprovodného novinářského konvoje a bude i poradcem Loprais Tatra Teamu. Vůz bude řídit jeho synovec Aleš a v roli navigátora se představí syn Leo. V posádce je doplní zkušený Petr Gilar.

Karel Loprais přezdívaný Monsieur Dakar se chce v dalším ročníku mezi soutěžící vrátit a nevyloučil, že by v kabině tatrovky mohli sedět všichni tři členové posádky se stejným příjmením.

Své absence v nejbližším Dakaru Loprais lituje. Předchozí dva ročníky nedokončil, v tom posledním si bolestivě narazil záda a žebra a dosud se nedal úplně do pořádku. "Ty problémy jsou vlastně následkem havárie z roku 2003," připomněl těžký karambol, po kterém byl po návratu do Čech hospitalizován s nalomeným bederním obratlem.

Českou republiku budou na dakarské rallye vedle Lopraisova týmu zastupovat v kategorii kamionů tradičně ještě Tomáš Tomeček a Martin Macík. Ve startovním poli pilotů osobních automobilů by měli figurovat Marek Zapletal se spolujezdcem Miloslavem Jenáčkem, další pětice v čele s Ivem Kaštanem mezi motocyklisty.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!