14. prosince 2014 15:36 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Moravec dojel ve stíhačce devátý, Soukup trefoval špatné terče

Ondřej Moravec. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ondřej Moravec. | foto: MAFRA - Michal Sváček

HOCHFILZEN Na střelbě vleže pokaždé jednou chyboval, vestoje však Ondřej Moravec pálil bezchybně. Odměna? Další umístění v elitní desítce pro českého biatlonistu. Skončil devátý. Smolný závod zažil Jaroslav Soukup - čtyři rány vypálil do špatných terčů. Michal Šlesingr kvůli nachlazení vůbec nenastoupil. Vyhrál Francouz Martin Fourcade.

Moravec dál potvrzuje skvělou formu. Po desátém místě ve sprintu dokázal své umístění ve stíhacím závodu ještě lehce vylepšit. Pomohly mu čistě odstřílené položky vestoje a sedmý nejlepší běžecký čas.

Jen škoda toho začátku! Moravec startoval do závodu s relativně malou ztrátou na čelo. Jenže místo aby ji mazal, tak si situaci komplikoval. Na první střelbě jednou minul, na druhé taky.

ČTĚTE VÍCE

„Ty dvě rány byly zbytečné. Při nástřelu mi to lítalo nahoru, tak jsem si říkal, že si to pohlídám - a nepohlídal. Je to škoda,“ říkal po závodě.

Dál ale bojoval. Na položkách vestoje nechyboval. Ze čtvrté střelby odjížděl v malé skupince na osmém místě. Do finiše přijížděl po boku domácího Dominika Landertingera, s nímž si to rozdal v cílové rovince.

Nakonec těsně neuspěl.

Ondřej Moravec.

Ondřej Moravec.

„Dneska se dalo být ještě výš, na konci jsem měl sil ještě docela dost. Ale je to posun o jedno místo, podruhé tady první desítka, to se určitě počítá. A ty stojky byly super, těm není co vytknout,“ pochválil se Moravec, který je v průběžném pořadí Světového poháru nyní pátý.

Z 34. vítězství v SP v kariéře se radoval Martin Fourcade. Ten využil na třetí střelecké položce dvou chyb do té doby suverénního vítěze sprintu Johannese Bö, čtvrtou střelbu zvládl čistě a ve finiši nedal Němci Schemppovi šanci.

Soukup vypálil čtyři rány do vedlejších terčů

Český biatlon však zažil další střeleckou kuriozitu během jednoho dne. Nejprve Veronika Vítková při stíhacím závodu dlouho čekala na odkrytí terčů, v klání mužů pak Jaroslav Soukup zamířil na poslední položce na vedlejší terče.

Čtyři náboje vypálil mimo, až pak si uvědomil, že střílí jinam, než by měl. Pátou ránu už trefil, přesto dojel až na 52. místě.

Michal Šlesingr, kterého v průběhu posledních dvou sezon často ničily zdravotní problémy, potrápilo zdraví i nyní. Páteční sprint ještě s nachlazením odjel, dokončil ho na 42. místě. Nedělní stíhací závod už ale raději vynechal. V pořadí Světového poháru je třináctý.

Ondřej Novotný, Tomáš Macek

Advantage Consulting, s.r.o.
VÝKONNÁ ASISTENTKA S NJ

Advantage Consulting, s.r.o.
Praha
nabízený plat: 35 000 - 40 000 Kč