13. března 2015 13:46 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Moravec si vyhlášení vůbec neužil. Fanoušků bylo asi čtyřicet, řekl

Ondřej Moravec | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ondřej Moravec | foto: Reuters

KONTIOLAHTI Že Kontiolahti nemá moc v lásce, tím se biatlonista Ondřej Moravec netají. Teď si musel postěžovat i na ubohou atmosféru při vyhlášení vítězů, kterou si vůbec neužil.

Zisk medaile na mistrovství světa biatlonistů přináší neklidný spánek. Gabriela Soukalová po stříbru z vytrvalostního závodu v Kontiolahti hluboko do noci četla a Ondřej Moravec se dnes po čtvrtečním bronzu zase probudil ráno a cítil se na tréninku nevyspalý.

„S medailí by se asi mělo spát krásně, ale to já nemívám,“ řekl třicetiletý Moravec. Zkušeností s nocí po úspěšném závodu už má dost, vždyť loni na olympiádě v Soči získal tři cenné kovy, nyní na šampionátu zatím dva a předloni na MS jeden.

Moravce nepřekvapilo, že se v pátek ráno vzbudil v sedm. „Já nejsem ani normálně vyložený spáč, proto jsem se probral a měl hlad. Nic zvláštního,“ řekl. Slyšel štrachat kuchaře, ale když na hodinkách viděl, že je teprve 7:11, tak ještě počkal. „Říkal jsem si, tak brzo tam nejdu. Pak jsem si dal ovesnou kaši a chleba,“ dodal.

Důvodem horšího spánku sportovců jsou večerní starty. Vytrvalostní závod mužů skončil v osm hodin finského času, pak následovalo vyhlášení, dopingová kontrola, tisková konference. „Tak o půlnoci jsem se zastavil,“ řekl Moravec.

Teprve v deset večer snědl večeři, po které následovala nezbytná masáž. „Až pak jsem se dostal k vybalení batohu. Je to dlouhé,“ podotkl Moravec.

Ještě dopoledne byl zklamaný z večerního vyhlášení. Ze stupňů vítězů měl smutný pohled na hrstku fanoušků v hledišti. „Bylo jich asi čtyřicet, to mi přišlo ubohé. Možná jsem přehnal to slovo, ale na mistrovství by tohle být nemělo,“ zlobil se a zopakoval, že Kontiolahti nemá v oblibě. „Já bych sem mistrovství světa nestrkal.“ Před sebou má na šampionátu ještě dva závody. Sobotní štafetu mužů a nedělní závod s hromadným startem, v kterém v Soči vybojoval bronz. Ani v jednom závodu nepočítá, že se mu pojede lehčeji, protože už má dvě medaile.

„Ve štafetě to moc uvolněné nebude, to na to vliv nemá, a v hromaďáku uvidíme, ale tenhle závod tomu nenahrává, protože je třeba se udržet se špičkou,“ řekl Moravec. „Jediné, co si můžu v duchu říct, co mě může v duchu v uvozovkách uklidnit, že tu medaili u mám, a když se to nepovede, tak se to prostě stává.“

ČTK, Lidovky.cz

Online reportáž | FOTBAL

Česko - Severní Irsko
2:3
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 2:3
90
Český tým se snažil, ale špatný výkon z prvního poločasu už odčinit nedokázal. Severní Irsko si tak z přípravného utkání v Praze odváží vítězství 3:2. Děkujeme za pozornost a příjemný zbytek večera.
90
Žlutou kartu dostal Zdeněk Ondrášek (Česko)
Ondrášek dotlačil míč do sítě i s McGovernem. Gól neplatí, zato Ondrášek popustil uzdu svému temperamentu, za což si vysloužil žlutou kartu.
Premium

Gott šel měsíc před smrtí do Archivu bezpečnostních složek. Měl čisté svědomí, říká Špátová

Dokumentarista Olga Malířová Špátová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ten titulek musím hned opravit, protože Olga Špátová s Karlem Gottem prožila vlastně roky dva. Už před deseti lety, k...

Premium

Lara Fabian oslaví v Praze narozeniny. Máme exkluzivní přednostní nákup vstupenek

Lara Fabian | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Po dvou letech se 9. června 2020 vrátí do Prahy Lara Fabian. Zpěvačka belgicko-italského původu má k českému publiku...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Moderátorka a hvězda sociálních sítí Nikol Štíbrová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...