Sobota 27. července 2024, svátek má Věroslav

jen za 49  Kč / 1. měsíc

Motocyklista Pešek vyhrál měřený trénink

14:45
JEREZ - Jako první jezdec v historii samostatné republiky vyhrál kvalifikační trénink na závod mistrovství světa silničních motocyklů Čech. Lukáš Pešek okruh v Jerezu projel za 1:47,734 sekundy a zajistil si v kubatuře do 125 ccm pole position pro Velkou cenu Španělska. Druhá kvalifikace se pojede v sobotu.

Lukáš Pešek na tiskové konferenci před zahájením sezony. foto: Štěrba MartinČTK

Pešek se strojem Derbi byl o 365 tisícin rychlejší než Alvaro Bautista ze Španělska, který jezdí na motocyklu Aprilia. Třetí skončil další španělský závodník Julian Simoc se strojem KTM. "Motorka i celý tým fungují výborně, přesně jak jsme říkali na tiskové konferenci před sezonou.

Je to úplně něco jiného než loni," radoval se Pešek v telefonickém rozhovoru pro ČTK. Dvacetiletý jezdec z Prahy si je ale stejně jako celý italský tovární tým dobře vědom, že ještě vyhráno nemá. "Kvalifikace pokračuje zítra," řekl jezdcův otec Karel Pešek.

Synův výkon ocenil o to více, že nejrychlejšího času dosáhl sám, bez pomoci někoho ze soupeřů. "Ostatní teď koukají na něj, jak jede," všiml si Pešek senior změny. Nejlepším Peškovým výsledkem v kvalifikaci je zatím páté místo.

Druhý český jezdec v nejslabší kubatuře Karel Abraham s aprilií je zatím na 33. místě s více než čtyřsekundovou ztrátou na Peška.