Neděle 26. května 2024, svátek má Filip
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Motocyklista Pešek zahájil sezonu výborně

Sport

  11:41
DAUHÁ - Český jezdec Lukáš Pešek zahájil mistrovství světa silničních motocyklů třetím místem ve Velké ceně Kataru. Dnešní závod třídy do 125 ccm vyhrál Španěl Héctor Faubel, Peška předstihl ještě vítěz kvalifikace Maďar Gábor Talmacsi.

Radost Hectora Faubela foto: AFP

Český jezdec s továrním motocyklem Derbi si na okruhu Losail v Dauhá vynahradil zklamání z minulého roku, kdy rovněž bojoval o stupně vítězů, ale po kolizi se soupeřem v posledním kole upadl. Šestý muž loňského šampionátu nejslabší kubatury tak hned v úvodu seriálu navázal na tři umístění mezi nejlepšími třemi z předchozí sezony.

Po startu ze čtvrtého místa v první řadě Pešek klesl na šestou pozici, ale brzy se posunul vpřed. Faubel s Talmacsim na apriliích všem soupeřům ujeli a sváděli mezi sebou souboj o vítězství, z kterého vyšel v cílové rovince vítězně španělský pilot. Svého týmového kolegu předstihl o pouhých 73 tisícin sekundy a navázal na svůj triumf z posledního závodu minulé sezony ve Valencii, po němž skončil v šampionátu celkově třetí.

Peška se držel Ital Raffaele de Rosa, který se schovával v závětří za českým závodníkem, ale jednadvacetiletý rodák z Prahy ho v závěru o 255 tisícin udržel za svými zády. Cílem projel se ztrátou 17 sekund na Faubela a připsal si 16 bodů do průběžného pořadí.

"Na začátku jsem ztratil tím, že jsem bojoval s De Rosou, který mě blokoval. Motorka nebyla optimálně nastavená, ale s takovýmhle začátkem sezony jsme spokojeni," řekl na tiskové konferenci dobře naladěný Pešek.

Výsledky:
1. Faubel (Šp./Aprilia) 38:12,029, 2. Talmacsi (Maď./Aprilia) -0,073, 3. Pešek (ČR/Derbi) -17,499, 4. De Rosa (It./Aprilia) -17,754, 5. Corsi (It./Aprilia) -25,642, 6. T. Kojama (Jap./KTM) -25,877, 7. Espargaro (Šp./Aprilia) -28,437, 8. Rabat (Šp./Honda) -28,527, 9. P. Nieto (Šp./Aprilia) -28,708, 10. Masbou (Fr./Honda) -33,669.
Autor:

Rozdáváme tělové mléko Kind od Mádara ZDARMA
Rozdáváme tělové mléko Kind od Mádara ZDARMA

Kosmetiku Mádara určitě od nás už znáte – potkat jste je mohli veletrhu FOR KIDS v Praze nebo také v nedávném v uživatelském testování, kde jsme...