Úterý 18. června 2024, svátek má Milan
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Motocyklista Plechatý měl těžkou nehodu a Dakar pro něj skončil

Sport

  16:07aktualizováno  21:30
CAPIACO - Motocyklista Martin Plechatý dnes rozšířil počet českých účastníků Rallye Dakar, pro které soutěž předčasně skončila. Po čtyřech etapách šestý muž kategorie čtyřkolek byl sice nejrychlejší na prvním kontrolním bodě měřeného úseku z Copiapa do Antofagasty, ale poté měl podle oficiálního webu soutěže těžkou nehodu a musel být převezen do bivaku.

Marcos Patronelli. foto: ČTK

Plechatý byl dopraven do Copiapa, kam za ním vyrazili zástupci týmu KM racing. Podle dostupných informací má rozdrcené rameno a řeší se jeho převoz do Prahy, kde by měl podstoupit operaci.

O den dříve z rallye odstoupil Josef Macháček, jenž tak přišel o šanci bojovat o šestý triumf mezi čtyřkolkami. Jediným českým zástupcem v této kategorii zůstal Oldřich Bražina.

V první chilské etapě havaroval také druhý muž průběžného pořadí motocyklistů David Casteu z Francie. Při nehodě si podle agentury SID zlomil nohu.

O vedení v kategorii automobilů přišel jeho slavný krajan Stéphane Peterhansel. Ten musel na trase své BMW dvakrát opravovat, ztratil více než dvě hodiny a klesl na desáté místo. Do čela se tak dostal Španěl Carlos Sainz.

Mezi kamiony byl dnes nejrychlejší Rus Firdaus Kabirov, v čele průběžného pořadí je stále jeho krajan a týmový kolega Vladimir Čagin. V solidních výsledcích pokračuje Martin Macík, v nekompletních výsledcích zatím dnes šestý.

Autor: