Úterý 3. srpna 2021, svátek má Miluše
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

MOV pustí do Pekingu irácké atlety

Sport

  10:49
PEKING - Mezinárodní olympijský výbor zrušil po necelém týdnu suspendaci olympijského výboru Iráku a umožní tak jeho sportovcům startovat na olympijských hrách. Uzávěrku přihlášek ale nestihnou všichni původně nominovaní, do Pekingu by měli podle agentury AP odjet pouze dva atleti.

Cirkus pod pěti kruhy. foto: AFP


MOV suspendoval Irák ve čtvrtek 24. července. Důvodem je dlouhodobá nespokojenost mezinárodního hnutí s údajným vměšováním vlády do řízení národního svazu. Dnešní rozhodnutí je důsledkem jednání iráckých představitelů v sídle MOV v Lausanne.


Zrušení trestu nicméně pomůže už jen dvěma atletům, neboť uzávěrka pro nahlášení jmen je v tomto sportu do středy. Smůlu má ostatních pět sportovců, neboť lhůta pro akreditaci v lukostřelbě, judu, veslování a vzpírání vypršela minulý týden. Důvodem pro suspendaci bylo rozhodnutí irácké vlády z 20. května o rozpuštění všech sportovních svazů v zemi, včetně národního olympijského
výboru. I když jej poté alespoň administrativně obnovila, do nového vedení dosadila své zástupce, což MOV označil za nepřípustný zásah do autonomie výboru.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat