30. července 2017 22:00 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Mozek je zabiják, poslechl jsem srdce, řekl Hamilton, který před sebe pustil kolegu

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 2Diskuse
Lewis Hamilton (vlevo) před sebe pustil týmového kolegu Bottase. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lewis Hamilton (vlevo) před sebe pustil týmového kolegu Bottase. | foto: ČTK/AP

budapešť Britský pilot Lewis Hamilton sice v dnešní Velké ceně Maďarska ztratil body v boji o titul mistra světa formule 1, ale zase získal uznání za sportovní gesto. V závěru totiž před sebe pustil týmového kolegu z Mercedesu Valtteriho Bottase, který díky tomu obsadil konečné třetí místo. Hamilton dojel čtvrtý.

Hamilton finskému jezdci oplatil podobné gesto, když mu Bottas o pár kol dřív uvolnil cestu, aby mohl trojnásobný mistr světa zaútočit na vedoucí vozy Ferrari.

To se mu nakonec nepovedlo a Sebastian Vettel dojel první a zvýšil náskok před Hamiltonem v pořadí šampionátu na 14 bodů. Druhý na Hungaroringu skončil Kimi Räikkönen.

„Chci získat šampionát čestně. Nevím, jestli se mi to někdy vrátí. Ať už v dobrém, nebo špatném,“ prohlásil Hamilton.

„Myslím, že dnes jsem se zachoval správně,“ přidal dvaatřicetiletý pilot. Kdyby dojel na třetím místě, ztrácel by na vedoucího Vettela v šampionátu jedenáct bodů.

Nakonec tak neučinil i proto, že 25 kol před koncem, kdy Hamilton stahoval ztrátu na vedoucí Ferrari, ho pustil Bottas před sebe.

Pětinásobný vítěz maďarské Grand Prix ale Räikkönena ani Vettela nedohnal, v posledním kole proto zvolnil, aby ho mohl o sedm sekund pomalejší Fin předjet.

Lewis Hamilton slaví vítězství na okruhu v Silverstone.
Lewis Hamilton slaví vítězství na okruhu v Silverstone.

„Rozhodl jsem se víc srdcem než hlavou. Mozek je spíš zabiják, protože každý bod se počítá a je to buď, a nebo. Ale srdce mi řeklo, že pustit Valtteriho je správná věc,“ uvedl Hamilton.

„Stejně jako jemu tým řekl, aby udělal to, co má, tak stejná pravidla platí pro mě,“ dodal.

„Snad jsem dneska ukázal, že držím slovo a že jsem týmový hráč. Věřím, že když v životě děláte dobré věci, tak se vám to vrátí,“ prohlásil Hamilton.

ČTK
  • 2Diskuse
Najdete na Lidovky.cz