Středa 3. června 2020svátek má Tamara 10 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Na Australian Open se prali fanoušci

Na Australian Open se při zápase Djokoviče (čelem) a Deliče poprali fanoušci.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Na Australian Open se při zápase Djokoviče (čelem) a Deliče poprali fanoušci. | foto: ČTK

MELBOURNE Na Australian Open se dnes strhla hromadná bitka mezi srbskými a bosenskými fanoušky, kteří se do sebe pustili po utkání Novaka Djokoviče a Amera Delice. Proti násilníkům zasáhla policie, která dva muže zadržela, zhruba 30 lidí vyvedla ven z Melbourne Parku a jednomu výtržníkovi udělila pokutu.

Při rvačce létaly vzduchem židle a jedna z nich srazila na zem ženu. Podle agentury Reuters však nikdo neutrpěl vážné zranění. "Celá záležitost byla vyřešena velmi rychle a efektivně. Další problémy neočekáváme," řekl policejní inspektor Chris Duthie.

Bouřlivá atmosféra poznamenaná etnickými urážkami mezi bosenskými a srbskými fanoušky provázela už Delicův zápas s Francouzem Paulem-Henrim Mathieuem ve druhém kole. Bosenský rodák Delic, jenž reprezentuje Spojené státy, se před utkáním proti Srbu Djokovičovi obával dalších nepokojů, a vyzval na svém webu fanoušky, aby se chovali slušně.

Po prohře s obhájcem titulu byl proto dvojnásob smutný. "Mrzí mě to. Jak už jsem říkal minule, tohle sem nepatří. Tohle je tenisový zápas," uvedl Delic. Podle Djokoviče nemohou hráči proti půtkám mezi fanoušky nijak zakročit. Sám si pochvaloval atmosféru při zápase. "Líbilo se mi, jak Srbové i Bosňané fandili a reagovali," řekl.

Nevraživost mezi fanoušky ze zemí bývalé Jugoslávie, kteří tvoří v Austrálii početnou komunitu, přerostla na Australian Open v bitku už v roce 2007. Tehdy se poprali Chorvati se Srby a z tenisového areálu bylo vyvedeno přes 150 lidí.

Premium

Před Rusem s ricinem varoval českou kontrarozvědku anonym

Šéf BIS Michal Koudelka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Byl to jeden z posledních letů z Ruska. Krátce nato se nebe nad Českem kvůli opatřením proti koronaviru uzavřelo. Psal...

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Čas na změnu. Síťový zesilovač dnes nabídne více hudby než CD přehrávač

Streamovací receivery | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Poslech hudby prošel během posledních let revolucí. Většina hudby se poslouchá z předplacených internetových zdrojů....