Středa 22. září 2021, svátek má Darina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Na Dakaru skončilo i další české eso, Macháček odstoupil ze třetího místa

Sport

  10:26
BUENOS AIRES - Josef Macháček kvůli technické závadě odstoupil z Rallye Dakar. Vítěz soutěže z roku 2009, který byl mezi čtyřkolkami nejrychlejší již pětkrát v kariéře, byl po deseti etapách ve své kategorii třetí. Zhruba po sto kilometrech čtvrteční 11. etapy zlomil Macháček zadní nápravu své yamahy a v jihoamerické rallye skončil.

Macháček na Dakaru. foto: ČTK

Sám jezdec je podle svých oficiálních internetových stránek machacekjosef.com v pořádku. "Stejně jako v mém případě je to jedna ze závad, která nelze opravit. Když praskne zadní osa, která drží zadní kolo, tak to upadne. Na třech kolech se dá s velkými obtížemi ujet třeba dvacet kilometrů," uvedl Macháčkův týmový kolega Martin Plechatý pro Radiožurnál.

"Pepa měl před sebou ještě spoustu kilometrů v náročném terénu, a to by byl holý nesmysl. Jediným řešením by byla pomoc asistence přímo na trati," doplnil Plechatý, který z rallye odstoupil v šesté etapě. Macháčka mohla teoreticky zachránit lepší komunikace uvnitř týmu KM racing, neboť Plechatý pokračuje po trati rallye mimo závod a v době problémů svého kolegy byl nedaleko.

"Kdyby mi to někdo dal vědět, tak v tu chvíli jsem byl asi třicet kilometrů od místa, kde Pepa stál. Mohl jsem k němu dojet a půjčit mu osu z mé čtyřkolky, čímž by závadu dočasně opravil," litoval Plechatý. Macháček nedokončil Rallye Dakar ani před rokem, tehdy odstoupil ve čtvrté etapě. Letos si připsal jedno etapové vítězství a další tři umístění mezi nejlepší trojicí.

V dakarské rallye tak pokračují už jen tři čeští závodníci nebo posádky. Vedle motocyklistů Davida Pabišky a Jana Veselého ještě závodí mezi kamiony posádka Vlastimila Vildmana s liazem.

Autor:

Talent funguje, když se nastartuje v mozku. Odemkněte ho, radí Jan Mühlfeit

Premium Dvaadvacet let pracoval ve firmě Microsoft po boku Billa Gatese. V byznysu se dostal na vrchol, ale také zažil strmý...

„Očkovat sa nechcu, je v tom sajrajt.“ Reportáž z obce, kde odmítají vakcínu

Premium Vyškovec je obec, kde se nejméně lidí z celé země nechalo očkovat proti koronaviru – jen necelých sedmnáct procent. V...

Když dva jsou málo. 5 pravd o sexu ve třech, které vám zatím nikdo neřekl

Premium Sex ve třech. Někdy o něm snil kdekdo z nás. Pojďme ovšem pohlédnout pravdě do očí. Pokud do své ložnice přizvete další...

Mohlo by vás zajímat