Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří
130 let

Lidovky.cz

Na Hahnenkammu se těžce zranil Albrecht

Sport

  14:41
KITZBÜHEL - Švýcarský sjezdař Daniel Albrecht se těžce zranil při dnešním tréninku na závod Světového poháru v Kitzbühelu. V dolní pasáži slavné sjezdovky Streif na Hahnenkammu ztratil v rychlosti zhruba 140 km/h při skoku kontrolu nad svými lyžemi. Po zhruba sedmdesátimetrovém letu spadl na záda a zůstal bezvládně ležet na zemi poblíž cílového prostoru.

Daniel Albrecht svůj skok Hahnenkammu nezvládl. foto: ČTK

Záchranáři jej zhruba dvacet minut ošetřovali přímo na trati, poté byl v bezvědomí převezen vrtulníkem do nemocnice. Tam vyšetření ukázalo, že Albrecht utrpěl mozkolebeční trauma. Z bezvědomí se sice na chvíli probral, ale lékaři jej uvedli zpět do hlubokého umělého spánku.

"Danielův stav je stabilní. Vypadá to, že kromě pohmožděnin nemá další zranění," uvedla mluvčí švýcarského týmu Diana Fähová. Lékař závodu Helmuth Obermoser nicméně ve své diagnóze hovořil o krvácení do mozku a zhmoždění plic. To švýcarský svaz nepotvrdil. "Bude převezen do nemocnice v Innsbrucku kvůli dalším (neurologickým) vyšetřením svých zranění," dodala Fähová.

Na Hahnenkammu loni postihl na stejném místě podobně vyhlížející pád Američana Scotta Macartneyho. Také on se tehdy zranil na hlavě, byl nějakou dobu udržován v umělém spánku a sezona pro něj předčasně skončila. Organizátoři pak po této události upravili cílový skok.

Kritická pasáž rozhodila už ve středu i domácího Michaela Walchhofera, jenž i přesto absolvoval trať v nejrychlejším čase. Ten ale dokázal pádu na záda v posledních chvíli zabránit. "Bylo to docela extrémní, úplně jsem ten skok podcenil," uznal Walchhofer.

V dnešním měřeném tréninku se povedlo nejrychleji sjet nebezpečnou sjezdovku Bodemu Millerovi, o 26 setin za Američanem zaostal Švýcar Didier Cuche.

Autor: