Úterý 28. května 2024, svátek má Vilém
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Na MS v letním biatlonu v nejsilnější sestavě. Představí se Krčmář, Vítková i Moravec

Sport

  17:15
NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ - Čeští biatlonisté vstoupí do pátečního úvodního závodu mistrovství světa na kolečkových lyžích v Novém Městě na Moravě ve smíšené štafetě v nejsilnější sestavě. Kvarteto budou vedle letošních olympijských medailistů Veroniky Vítkové a Michala Krčmáře tvořit ještě Markéta Davidová a Ondřej Moravec. Závod na 2x6 a 2x7 km odstartuje v 18:00 hodin, od 15:30 budou ve stejné disciplíně bojovat o tituly mistrů světa junioři.

Medailový ceremoniál po sprintu biatlonistek na olympijských hrách v Pchjongčchangu. foto:  Michal Růžička, MAFRA

Po pátečních závodech smíšených štafet budou v Novém Městě na pořadu závody ve sprintu a v neděli šampionát zakončí stíhací závody. Po všechny tři soutěžní dny mají diváci vstup zdarma.

„Výsledek našeho kvarteta v tomto závodě napoví, co můžeme od našeho týmu na šampionátu očekávat. Postavíme to nejlepší, co momentálně máme,“ řekl ČTK po dnešním posledním tréninku trenér českých mužů Zdeněk Vítek, který vidí hlavní favority v reprezentantech Ukrajiny, Polska, Slovenska a také Ruska.

V českým týmu bude na světovém šampionátu chybět ze zdravotních důvodů Michal Šlesingr, který na jaře prodělal virové onemocnění spojené s lehkou mononukleózou. „Zatím netrénuje na sto procent a není v optimální formě. Jeho krevní testy se zlepšily, ale rozhodli jsme se jej ještě šetřit. Asi bude startovat až příští týden na mistrovství republiky,“ dodal Vítek.

Čeští biatlonisté přijeli ve středu do Nového Města po přípravě ve švýcarském Lenzerheide. „Nijak jsme tréninky nehrotili do nejtěžšího možného. Ale také jsme se neflákali. Po pátečním závodě štafet budeme vědět, jak na tom momentálně naši závodníci jsou. Důležité však budou výsledky v zimě,“ uvedl Vítek, který dosud vedl tým žen. Po sezoně se stal hlavním trenérem mužů společně s norským asistentem Andersem Magnusem Bratlim.

„Malinko jsme změnili systém přípravy. Do norské školy techniky a lyžování jsme se dostali už dříve, neboť jsme už v minulosti také spolupracovali s norským trenérem,“ poznamenal Vítek, jenž si pochvaluje, že má na techniku lyžování se svým asistentem podobný názor.

„Každý máme ale jiný pohled na cvičení. Anders má na starost techniku běhu včetně videa a záznamu. Důležité je, že na trati stále je a kluci nespadnou do stereotypu. Nutí je, aby pořád nad svou technikou přemýšleli a věnovali se jí tak, aby se jim dostala do krve,“ tvrdí Vítek.

Autor:

Rozdáváme ovocné pochoutky ZDARMA
Rozdáváme ovocné pochoutky ZDARMA

Ovoce, nebo čokoláda? Zapojte se do testování a ochutnejte oboje najednou! Šnek BOB přichází s novinkou v podobě ovocných pochoutek v čokoládě....