Na skokanské Turné v Innsbrucku postoupili všichni Češi

15:16
INNSBRUCK - Všichni čtyři čeští skokané poprvé na Turné čtyř můstků postoupili do hlavního závodu. V kvalifikaci v Innsbrucku předvedl z reprezentačního kvarteta nejlepší výkon Jan Matura, jenž dostal dvanáctou nejvyšší známku.

Jan Matura foto: Reuters

Nejlepší byl Rakušan Gregor Schlierenzauer, o 2,2 bodu zpět skončil druhý vedoucí muž průběžného pořadí Anders Jacobsen z Norska, vítěz obou úvodních závodů v Německu.

Český skok na lyžích má už jistotu, že bude mít svého zástupce v druhém kole. Matura totiž dostal za soupeře Čestmíra Kožíška, který skončil v kvalifikaci 38. a postoupil na Turné vůbec poprvé do hlavního závodu.

Roman Koudelka figuruje na 35. místě a o postup do finálového kola se střetne s Michaelem Neumayerem z Německa. Poslední český zástupce Lukáš Hlava byl osmadvacátý a jeho sokem bude další kvalitní soupeř - Slovinec Jaka Hvala.