23. srpna 2014 18:35 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

První oběť mezi bikery: mladá Nizozemka nepřežila pád na mostě

Annefleur Kalvenhaarová na mistrovství světa v cyklokrosu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Annefleur Kalvenhaarová na mistrovství světa v cyklokrosu. | foto: Reprofoto

GRENOBLE/PRAHA Poprvé ve čtyřiadvacetileté historii Světového poháru horských kol došlo ke smrtelné nehodě. Teprve dvacetiletá nizozemská cyklistka Annefleur Kalvenhaarová podlehla ve francouzském Méribelu následkům pádu při pátečním závodu ve sprintu.

Kalvenhaarová měla v kvalifikaci sprintu nehodu na dřevěném mostu, který ve vysoké rychlosti přeletěla, spadla ze dvou metrů na obličej a utrpěla vážné zranění hlavy.

Vrtulníkem byla s krvácením do mozku převezena do nemocnice v Grenoblu. "Navzdory úsilí týmu lékařů v sobotu ráno zemřela," uvedla cyklistická unie UCI na svém webu.

Slavila titul v Boleslavi

Bikerka německého týmu Focus XC platila za velký talent a všestrannou jezdkyni, loni v listopadu si v Mladé Boleslavi dokonce dojela pro juniorský titul mistryně Evropy v cyklokrosu.

"Jsem zničený, když slyším, že cyklistická rodina ztratila jednoho ze svých členů, navíc v tak mladém věku. S nejhlubší soustrastí zůstáváme s její rodinou a přáteli, řekl prezident UCI Brian Cookson.

Annefleur Kalvenhaarová na mistrovství světa v cyklokrosu.

Annefleur Kalvenhaarová na mistrovství světa v cyklokrosu.

ČTK, Lidovky.cz