20. července 2015 12:24 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Tragédie deset vteřin po startu. Řetězovou havárii nepřežili dva Španělé

Hromadná kolize skončila tragicky. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hromadná kolize skončila tragicky. | foto: repro: Youtube.com

LAGUNA SECA Nedělní podnik mistrovství světa superbiků v USA poznamenalo úmrtí dvou španělských motocyklových jezdců v doprovodném závodu MotoAmerica. K neštěstí došlo ještě před nájezdem do první zatáčky.

Pětatřicetiletý Bernat Martínez a o osm let mladší Daniel Rivas podlehli zraněním, která utrpěli při řetězové havárii několika strojů v prvním kole na okruhu v kalifornském Laguna Seca.

Martínez, jenž v roce 2010 absolvoval několik závodů v seriálu mistrovství světa silničních motocyklů v kubatuře Moto2, byl po ošetření na trati převezen sanitkou do nemocnice v Monterey.

Rivase, který měl rovněž z minulosti zkušenosti z Moto2, záchranáři letecky transportovali do nemocnice v Salinasu. Oba jezdci ale po převozu zraněním podlehli.

ČTK

České školství zaostává. Rozdíly mezi školami se prohlubují
České školství zaostává. Rozdíly mezi školami se prohlubují

V Česku máme jednu z nejdelších rodičovských vůbec. Matky dvou dětí stráví doma průměrně 6–8 let, přestože by se mnohdy chtěly vrátit do práce dříve. Jaké jsou u nás rozdíly v rodičovské oproti ostatním evropským zemím?