11. května 2010 20:44 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Nadějná americká golfistka Blasbergová byla nalezena doma mrtvá

Erica Blasbergová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Erica Blasbergová. | foto: Reprofoto

LAS VEGAS Americká profesionální golfistka Erica Blasbergová byla nalezena mrtvá ve svém domě na předměstí Las Vegas. Smrt pětadvacetileté hráčky vyšetřuje policie. Otec Blasbergové naznačil, že mohlo jít o sebevraždu.

"Na první pohled to vypadá, že si vzala život, ale na druhý pohled je to hodně hodně divné," řekl Mel Blasger listu Press-Enterprise. Policie dorazila do bytu jeho dcery v neděli ve tři hodiny odpoledne po tísňovém volání. Kdo policisty upozornil, úřady tají.

Blasbergová letos odehrála na okruhu LPGA jediný turnaj před třemi týdny v Mexiku, kde obsadila dělené 44. místo. V minulosti si vedla úspěšně během univerzitní kariéry, kdy vyhrála během dvou let šest turnajů. "Byla velmi populární a oblíbená, bude nám všem chybět," řekl mluvčí profesionálního seriálu LPGA David Higdon.

ČTK

Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie
Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie

Státní zdravotní ústav (SZÚ) informoval o tom, že stravování ve školách je zastaralé a skladba jídelníčku neodpovídá současnému způsobu života. Ze studií vyplývá, že ve školních jídelnách děti nedostávají stravu, která by odpovídala doporučení výživových hodnot a liší se i gramáž porcí. Proč tomu tak je?

Najdete na Lidovky.cz