Čtvrtek 9. prosince 2021, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Plíšková konečně vyzrála na levačku. Už na antuce tak nevlaju, raduje se

Sport

  20:57
PRAHA - Tenistka Kristýna Plíšková bourá v Praze vlastní mýty. Nejdříve vyhrála po deseti letech v české metropoli zápas a vítězstvím ve čtvrtfinále J&T Banka Prague Open zpochybnila mínění, že na antuce příliš neumí hrát. Navíc si dokázala, že může vyzrát i na soupeřku hrající levou rukou.

Kristýna Plíšková ve čtvrtfinále Prague Open. foto: ČTK

Výhrou nad Brazilkou Beatriz Haddadovou Maiaovou 6:7, 6:4 a 6:2 se Kristýna Plíšková dostala poprvé v sezoně do semifinále turnaje WTA. „Jsem hodně nadšená. Deset let jsem v Praze nevyhrála a teď jsem v semifinále a k tomu doma. Je to dobré i pro lidi a myslím, že jsou taky rádi,“ usmívala se 58. hráčka světa.

Zaprvé byla spokojena se svou hrou na antuce. Po utkání v televizi říkala, že se jí smáli a na antuce odepisovali. „Všichni moji antuku brali, že to jedu odehrát, že nepřepíšu ani bod. Jsem ráda, že jsem to tady změnila,“ řekla Plíšková.

Je také ráda, že se projevují změny v pohybu. Má nového kondičního trenéra a hodně pracovala na síle v nohou. „Už tam tak nevlaju a celkově jsem asi níž. Já to nedokážu posoudit, ale všichni to říkají,“ řekla pětadvacetiletá Plíšková.

Sama hraje levou rukou a proti hráčkám se stejným držením rakety nerada nastupuje. Letos už například prohrála s krajankou Markétou Vondroušovou, ale Brazilku Haddadovou Maiaovou nakonec dokázala zdolat.

„I z toho mám radost, protože s nimi (levačkami) mám špatnou bilanci,“ řekla Plíšková. Statistiku raději nesleduje. „To si radši nečtu, abych to ještě neprohlubovala. Mám z levaček trošku respekt, protože se mi proti nim úplně nedaří.“ Do utkání s Brazilkou nastoupila v roli favoritky a zpočátku ji nezvládala. Až po uklidnění od kouče Martina Fassatiho se dostala do ráže a zápas otočila. „Vždycky mi řekne jasný plán, tři čtyři věci, které znám z tréninku. Poradí mi, co nevidím. Já si trošku popláču, on řekne: Neboj, to vyhraješ,“ řekla Plíšková.

Kristýna Plíšková.
Tenistka Kristýna Plíšková na Prague Open postoupila do semifinále.

Poprvé v letošním ročníku se představila na hlavním dvorci v areálu Sparty. „Z toho jsem strach neměla,“ uvedla. Za podporu byla ráda. „Začátek se mi nepovedl, ale lidi nade mnou naštěstí nezlomili hůl. Furt fandili, bylo to dobrý,“ uvedla.

Semifinálovou soupeřku se dozví až v pátek, jelikož zápas Chorvatky Any Konjuhové s Lotyškou Jelenou Ostapenkovou byl za stavu 1:1 na sety přerušen pro tmu. „Já jsem tipovala na výhru Ostapenkovou. Jsou podobné, obě hrajou rychle, ale Ostapenková mi přijde taková... Prostě bych ji chtěla,“ uvedla Plíšková.

Autor:

TEST: Hodinky místo mobilu děti pohlídají i zabaví

Premium Co umějí chytré hodinky se SIM kartou pro děti? Nahradí mobil. Dá se na ně dovolat a většinou i sledovat jejich polohu...

Opatření bojkotuje stále více lidí, cítí se podvedeni, říká psycholog

Premium Doba covidová je už dlouhá. Zatímco při první vlně epidemie byli lidé v Česku většinou ukázkově disciplinovaní, nyní je...

Velké dilema třetí dávky: míchat, či nemíchat vakcíny?

Premium Posilující dávka očkování naráží na možnost volby. Řada Čechů řeší, kterou vakcínou si nechat svoji imunitu proti...

Mohlo by vás zajímat