Neděle 19. května 2024, svátek má Ivo
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Náhle zemřela nadějná volejbalistka Honková, měla plicní embolii

Sport

  10:42aktualizováno  13:18
OLOMOUC - Krátce před třiadvacátými narozeninami zemřela olomoucká volejbalistka Alena Honková. Podle Olomouckého deníku byla někdejší juniorská reprezentantka v pátek s plicní embolií hospitalizována v opavské nemocnici a den nato zemřela.

Alena Honková foto: www.volejbalolomouc.cz

"Bylo to naprosto náhlé. Nikdy podobné problémy neměla," řekl Olomouckému deníku mluvčí klubu Adam Fritscher. Náhlé úmrtí Honkové možná změní program olomouckých volejbalistek, které by měly v novém roce poprvé nastoupit v pátek doma proti SG Brno. "Bude záležet na termínu pohřbu. Je otázka, jestli se to dotkne programu," uvedl Fritscher.

"Když jsme byli 27. prosince na běžkách, stěžovala si na zhoršené dýchání, takže jsme ji poslali hned zpátky do autobusu. To ale mohlo být cokoliv, jakékoliv nachlazení. To zná každý sportující člověk, že se mu hůře dýchá. Ani pak ale vážnějšímu problému nic nenasvědčovalo. V pátek ale došlo náhle ke zhoršení stavu, lékaři konstatovali plicní embolii a následkem toho smrt," dodal Fritscher pro server iDnes.cz.

Volejbalová extraliga měla tento týden na programu první kola po Vánocích, je však možný jejich odklad. "Záleží na datu pohřbu. Kdyby měl být ve čtvrtek nebo v pátek, budeme chtít zápasy Šternberka a Olomouce přeložit," dodal mluvčí.

Honková loni pomohla Olomouci vybojovat extraligový bronz. V roce 2011 s týmem došla až do finále, v němž podlehl Prostějovu.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!