Pondělí 22. dubna 2024, svátek má Evženie
130 let

Lidovky.cz

Sport

Nákaza hotelového zaměstnance Australian Open neohrozí, věří ředitel turnaje. Začít by měl v pondělí

ATP Cup v Melbourne foto: Reuters

Melbourne - Ředitel tenisového Australian Open si je jistý, že první grandslam sezony začne podle plánu v pondělí. Craig Tiley to řekl médiím v prázdném Melbourne Parku, v kterém jsou dnes přerušeny všechny přípravné turnaje po pozitivním testu na koronavirus u zaměstnance jednoho z hotelů.
  15:16

„Jsme absolutně přesvědčeni, že Australian Open začne podle plánu v pondělí, a nepočítáme se změnou programu,“ řekl Tiley za organizátory.

Pořadatelé ale museli přeložit losování dvouher Australian Open, které se mělo konat dnes, ale dojde na něj až v pátek.

Dnes totiž zůstal tenisový areál prakticky prázdný, minimálně se trénovalo a nehrála se ani jedna ze šesti přípravných akcí. Přes 500 hráčů a členů realizačních týmů muselo preventivně podstoupit testy na covid-19 a čekat na výsledky. „Zpátky v karanténě,“ napsala na sociálních sítích Barbora Krejčíková.

„Očekáváme, že všechny testy budou negativní, pravděpodobnost nákazy je nízká. V plánu je, že se v pátek vrátí do hry,“ pronesl Tiley.

Tenis v Melbourne
Tenis v Melbourne přerušen. Zaměstnanec hotelu měl pozitivní test, do karantény...

V rozehraných turnajích jsou ve hře z českých hráčů vedle Krejčíkové také Jiří Veselý, Karolína Muchová a Markéta Vondroušová. Zástupci WTA rozhodli, že ženy budou hrát místo třetího setu super tie-break do deseti bodů.

Vedle koronaviru do hry ale vstoupí nejspíše i počasí, protože v pátek má podle předpovědi pršet. Hrát by se mohlo na třech kurtech se zatahovací střechou a dalších devíti v hale. Vyvrcholit by měly v neděli.

Začátek úvodního grandslamu sezony byl z původního termínu v polovině ledna přeložen na 8. února, aby mohlo zhruba 1200 zahraničních účastníků po příletu do země projít čtrnáctidenní karanténou. Většina hráčů mohla během ní na několik hodin denně odejít z hotelu a trénovat, skupina 72 tenistů včetně čtyř Čechů ale měla kvůli nakaženým spolucestujícím izolaci bez možnosti opustit pokoje.

smr gi

Autor: