Neděle 28. dubna 2024, svátek má Vlastislav

Slávisté ztratili derby v prodloužení, Ústí slaví sedmou výhru v řadě

Maverick Rowan z Ústí nad Labem střílí na písecký koš. foto: Sršni Photomate Písek

Basketbalisté Ústí nad Labem protáhli vítěznou sérii v Kooperativa NBL na sedm zápasů. V utkání 10. kola vyhráli na hřišti nováčka soutěže Písku 87:78 a v tabulce drží druhé místo za Nymburkem. V pražském derby favorizovaný USK zdolal Slavii 94:90 až po prodloužení a je čtvrtý se stejnou bilancí jako třetí mistrovská Opava.
  21:38aktualizováno  23:42

V dresu Slunety se výborným výkonem blýskla nová posila Maverick Rowan. Sedmadvacetiletý Američan, který nastoupil teprve podruhé, byl s 28 body nejlepším střelcem zápasu. Mimo jiné proměnil šest z deseti trojek.

Ústí se navíc podařilo ubránit tahouna Písku Vojtěcha Sýkoru. Tentokrát střelecky zůstal na dvou bodech, i tak ale málem zaznamenal double double, když přidal 13 doskoků a devět asistencí.

V duelu tabulkových sousedů zdolal Děčín před domácími fanoušky Kolín 89:70. Severočeši sice prohráli úvodní čtvrtinu, pak ale zlepšili obranu a duel otočili.

„Kolín v první čtvrtce ukázal to, co ho zdobí a čeho jsme se nejvíce obávali, tedy trojková střelba. My jsme v obraně tak nějak pozičně byli, ale soupeř proměnil z osmi pokusů hned šest,“ komentoval úvod děčínský trenér Tomáš Grepl, podle něhož byl zlepšený důraz v obraně klíčem k výhře.