22. ledna 2010 15:19, aktualizováno  15:47 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Nažhavený boxer Pála: Hawkins dostane přes hubu

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 1Diskuse
Ondřej Pála při rozhovoru s redaktory Lidových novin. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ondřej Pála při rozhovoru s redaktory Lidových novin. | foto: Michal Šroubek, Lidové noviny

PRAHA Pětadvacetiletého českého boxera Ondřeje Pálu čeká klíčový rok. Pokud letos mezi čtyřmi provazy nezaváhá, v tom příštím by se mohl dočkat vytouženého zápasu o světový titul. První překážkou pro něj bude v německém Cuxhavenu téměř čtyřicetiletý americký veterán Robert Hawkins.

"Jsem skvěle připraven, chci vyhrát před limitem," hlásá sebevědomě česká jednička mezi těžkými váhami.

Ondro, jak se cítíte před sobotním zápasem s Hawkinsem?

- Cítím se úplně super. Myslím, že jsem připraven jako dlouho ne. Hodně jsem zapracoval na fyzické kondici, zhubnul jsem nadbytečná kila. Příprava se povedla skvěle.

To by mě právě také zajímalo. Je na vás vidět, že jste výrazně zhubnul, kolik kilo máte nyní dole? Znamená to, že budete ještě rychlejší, než jsou fanoušci zvyklí?

- Mám dole asi sedm, osm kilo než jsem měl před posledním zápasem. Teď budu mít tak 102, 103 kilo. Už jsem měl v přípravě také 99,4 kilo, ale to jsme si s trenérem řekli, že už je dost málo, tak jsem zase trochu nabral. A teď je to podle mne ideální. Určitě se teď cítím se rychlejší, dynamičtější, teď to prodat v zápase.

Co víte o svém soupeři. Jeho sportovní životopis je skutečně zvučný – Eddie Chambers, Kevin Johnson, Oleg Maskaev, David Tua a další.

- Přesně tak. A to je pro mě jen a jen dobře, protože to samozřejmě dává lesk jeho. Když jej porazím, porazím dobrého soupeře.

Online

Duel Ondřeje Pály budeme sledovat v sobotu ZDE

Dá se říci, že je to slušný držák, neobáváte se toho trochu?

- Je to dvojsečné. Na jednu stranu je to pro boxera dobrá vizitka, na druhou zase, když jdeš do zápasu s tím, že ho chceš jen doboxovat, tak to není úplně ono. Co jsem viděl, tak sice ano, je to kvalitní soupeř, ale ani proti jednomu z těch velkých jmen neměl šanci na vítězství.

Vy jste říkal, že se příliš na soupeře takticky nepřipravujete, znamená to, že jste pro tentokrát udělal změnu?

- To byla spíše náhoda. Viděl jsem jeho zápasy s Maskaev a Boytsovem (poslední zápasy Hawkinse, oba prohrál na body, pozn. redakce) a něco jsem tak různě slyšel. A také vím, že je menší, to je ale asi vše. Já do zápasu s ním půjdu jako do každého, to znamená vyhrát a vyhrát před limitem. Hawkins prostě dostane přes držku (usmívá se).

Jak u vás budou probíhat poslední hodiny před zápasem?

- Jako obvykle. V pátek se trochu protáhnu, poté nás čeká vážení, tiskovka a pak se budu flákat až do zápasu (se smíchem). Budu se válet, koukat na televizi a hrát si na počítači.

Je pro vás výzva to, že vás fanoušci budou mít šanci vidět živě na Eurosportu?

- Bude to stejné jako mé poslední tři zápasy, které také Eurosport vysílal, takže pro mě to nové nebude. Jsme ale samozřejmě rád, když mě budou moct čeští fanoušci vidět boxovat v televizi.

Pokud se vám podaří zvítězit, očekáváte poté nějaké další a ještě zvučnější jméno?

- Myslím, že ano. Vím, že je něco naplánované na březen, ale soupeře zatím neznám. Věřím, ale že to bude jméno, které opět přiláká fanoušky.

  • 1Diskuse
Antonín Vavrda

Autor

Antonín Vavrdaantonin.vavrda@lidovky.czČlánky

On-line reportáž | FOTBAL

Polsko - Česko
0:1
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 0:1.
90
Hodně netakticky si počínal Klich, který fauloval Daridu. Místo autového vhazování pro Poláky tak budou hosté rozehrávat přímý kop.
90
Domácí hráči i fanoušci si přejí odpískání pokutového kopu, sudí Klossner je však jiného názoru. Kalas nezahrál rukou, ale hrudí.

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb
Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v havarijním pojištění opravdu stačí? Každý vám říká, kam máte volat v případě nepojízdného vozidla, ale nikdo zřetelně nevysvětlí, jak vám v dané situaci pomůže vaše pojišťovna.

Najdete na Lidovky.cz