Pondělí 29. dubna 2024, svátek má Robert

Krejčí si zahraje předkolo play off, vítězství nad Detroitem přineslo jistotu

Vít Krejčí (vlevo) z Atlanta Hawks útočí kolem Jaylena Nowella z Detroit Pistons. foto: Dale Zanine-USA TODAY SportsReuters

Basketbalisté Atlanta Hawks v NBA přestříleli padesátibodového detroitského náhradníka Malachiho Flynna. Domácí výhrou 121:113 nad Pistons si zajistili předkolo play off. Vít Krejčí do zápasu naskočil tentokrát z lavičky a na vítězství se podílel čtyřmi body.
  7:29aktualizováno  10:17

Krejčí odehrál 19 minut, vstřelil po dvou bodech v každé půli. Tahounem Atlanty, která vedla až o 22 bodů, byl však Jalen Johnson. Při návratu po zranění nasbíral 28 bodů, 14 doskoků a 11 asistencí a zaznamenal první triple double v kariéře.

Atlanta si výhrou zajistila účast v předkole play off. „Vždycky je dobré zahrát si vyřazovací boje. Ať už budeme devátí, nebo desátí, je to jedno. Doufám, že se stále budeme zlepšovat. A až na to přijde, tak i postoupíme,“ řekl trenér Quin Snyder.

Sestřih zápasu Atlanta – Detroit:

Hlavní hvězdou zápasu byl pětadvacetiletý Flynn, který jako náhradník nastřílel 50 bodů a svůj dosavadní bodový rekord překonal o 23 bodů. „Teď je to pro mě těžké, protože ve výsledku chcete vždycky vyhrát,“ řekl Flynn, jemuž stačilo 25 střel z pole 18 z nich proměnil.

„Ale ano, je to příjemné a ještě to tak bude několik následujících dní,“ přidal rozehrávač, jehož tým prohrál desáté z posledních jedenácti utkání a v tabulce Východní konference je poslední.

Malachi Flynn proti Atlantě:

Jistotu nejlepšího týmu soutěže po základní části má Boston, který porazil Oklahoma City 135:100 a upravil si bilanci na 60-16. Celtics po třetí části duelu vedli pouze o deset bodů, tu závěrečnou ale ovládli 42:17.

Do předkola se chystají také Lakers, kteří ale stále neztratili šanci na účast přímo v play off. Na výhře 125:120 nad Washingtonem se 35 body a 18 doskoky podílel Anthony Davis, LeBron James přidal 25 bodů a devět asistencí. Lakers uspěli i přesto, že poslední čtvrtinu ztratili 24:34.

Momenty ze zápasu Washington – LA Lakers:

Ve skvělé formě pokračuje Devin Booker, který 40 body pomohl Phoenixu k jasné výhře 122:101 proti Clevelandu. S 32 body mu sekundoval Kevin Durant. Milwaukee podlehlo Memphisu 101:111, když s 35 body zazářil Jaren Jackson Jr. Na druhé straně zaznamenal 25 bodů a 10 doskoků Brook Lopez.

NBA – výsledky

Atlanta Hawks - Detroit Pistons 121:113 (za domácí Krejčí 4 body, 1 asistence)

5.Golden State75413454,7

Poznámka: Týmy označené „x“ mají jistý postup do play off, „y“ znamená jisté prvenství v divizi, „z“ vítězství v konferenci.