Neděle 21. dubna 2024, svátek má Alexandra
130 let

Lidovky.cz

Nedvěd dostal nabídku na doživotní smlouvu

Sport

  14:35
Turín - Juventus si chce zavázat své hvězdy Pavla Nedvěda a Alessandra del Piera i pro dobu, až odloží kopačky. Podle listu Gazzetta dello Sport nabídl turínský velkoklub svému kapitánovi a české opoře "doživotní" smlouvu, podle níž by se měli oba hráči po ukončení kariéry přesunout do managementu týmu..

Pavel Nedvěd foto: AFP

Oba zkušení fotbalisté odmítli po nuceném sestupu Juventusu za korupci lukrativní nabídky k přestupu a zůstali věrni "Staré dámě". Bývalý český reprezentant Nedvěd, jenž patří v  každém utkání Juventusu k nejlepším hráčům, se v sobotu proti Pescaře převtělil do role střelce a dvěma góly pomohl týmu k vítězství.

Juventus se již dávno zbavil bodového odpočtu, vyšplhal se na třetí místo v tabulce a míří hladce za návratem do Serie A. "Nejprve tam však musíme postoupit, pak budu přemýšlet o prodloužení smlouvy," řekl dvaatřicetiletý mistr světa Del Piero, jehož současný kontrakt vyprší stejně jako Nedvědova smlouva v roce 2008.

Del Piero strávil v Juventusu téměř celou profesionální kariéru, Nedvěd hraje za nejúspěšnější italský klub od roku 2001.
Autor: