2. července 2007 8:43 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Nedvěd mlčí. Asi stále váhá

Pavel Nedvěd v dresu Juventusu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pavel Nedvěd v dresu Juventusu | foto: ČTK

PRAHA Fotbaloví fanoušci na verdikt Pavla Nedvěda čekali marně. V sobotu měl český záložník oznámit vedení Juventusu Turín, zda si kariéru v dresu italského klubu ještě o nějaký čas prodlouží nebo s fotbalem definitivně skončí. Jak delší čas avizoval.

Výsledek? Podle informací televize Nova se prý Nedvěd nechal slyšet, že termín rozhodnutí do konce června nikomu neslíbil. A že prý dá vědět příští týden.
 
Co na to Zdeněk Nehoda z agentury Nehoda sport, jež Nedvěda zastupuje? „Nemám žádné informace,“ řekl včera odpoledne.

Očekávaný verdikt tak od Nedvěda zřejmě nepřišel. Pokud ano, museli si jej nechat funkcionáři Juventusu pro sebe. V půli června totiž záložník pro ČTK potvrdil, že rozhodnutí, zda bude v kariéře pokračovat nebo skončí, se veřejnost dozví hned poté, co jej sdělí vedení Juventusu. „To jsem slíbil na 30. června,“ pověděl Nedvěd před čtrnácti dny při golfovém turnaji e Františkových Lázních. „Vnitřně jsem předvědčen, nechám si čas ještě pár dní,“ dodal tehdy.
 
V uplynulé sezoně dokázal Nedvěd vrátit Juventus mezi italskou elitu.
Náročné boje ve druhé lize byly vykoupeny spoustou psychických i fyzických sil. Proto si majitel Zlatého míče za rok 2003 od konce sezony pohrává s myšlenkou, že ukončí aktivní kariéru.

I když od loňského léta odmítl dvě nabídky na prodloužení kontraktu, má se za to, že i v nadcházející sezoně přetáhne přes hlavu černobílý dres Juventusu.

„ P a v e l bude ještě minimálně rok hrát,“ vyjádřil se nedávno prezident Turína Giovanni Cobolli Gigli.

Přestože si Nedvěd ve Františkových Lázních stýskal nad chybějící motivací pro další měsíce kariéry, jen těžko si představit scénář, že letos skončí.


Další podrobnosti o rozhodnutí
Pavla Nedvěda
si přečtěte v dnešním vydání deníku
Najdete na Lidovky.cz