Sobota 18. září 2021, svátek má Kryštof
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nedvěd se vrací do reprezentace

Sport

  15:09
PRAHA - Jako šťastný návrat ztraceného syna se může jevit působení fotbalového záložníka Pavla Nedvěda u české reprezentace. Jeho páteční prohlášení, že by týmu chtěl pomoci v baráži mistrovství světa, přivítali jak manažer týmu Vlastimil Košťál, tak trenér Karel Brückner.


Nedvědův příchod pomůže týmu přiblížit splnění cíle, kterým je postup na mistrovství světa, píše se v prohlášení. Košťál s Brücknerem tak oficiálně reagovali na páteční Nedvědovo vyjádření, že je připraven reprezentovat v nadcházejícím barážovém dvojzápase s Norskem, pokud bude nominován.

"Bylo by to jen na ty dva zápasy, ale byl bych velmi šťastný, kdybych mohl své zemi pomoci," řekl v pátek záložník Juventusu Turín. Nedvědovo rozhodnutí přivítali činovníci bez výhrad. "Vedení mužstva hráčovo rozhodnutí jednoznačně přivítalo. Manažer Košťál i trenér Brückner zastávají i nadále stanovisko, že Pavel Nedvěd vždy měl a má dveře do týmu otevřeny. Oba jsou přesvědčeni, že hráč jeho kvalit pomůže týmu splnit cíl, kterým je postup na mistrovství světa," zprostředkoval mluvčího mužstva Lukáše Tučka názor svých šéfů.

Barážové zápasy jsou na programu 12. a 16. listopadu. První utkání se bude hrát v Oslu, místo odvety na českém území ještě nebylo oznámeno. Nominaci, v níž by měl po sedmnáctiměsíční pauze figurovat poprvé také Nedvěd, oznámí Brückner podle všeho v prvním listopadovém týdnu.

Autor:

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....

Mohlo by vás zajímat