Středa 3. června 2020svátek má Tamara Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Nedvěd se vrací do reprezentace

Pavel Nedvěd | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pavel Nedvěd | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

PRAHA  Jako šťastný návrat ztraceného syna se může jevit působení fotbalového záložníka Pavla Nedvěda u české reprezentace. Jeho páteční prohlášení, že by týmu chtěl pomoci v baráži mistrovství světa, přivítali jak manažer týmu Vlastimil Košťál, tak trenér Karel Brückner.


Nedvědův příchod pomůže týmu přiblížit splnění cíle, kterým je postup na mistrovství světa, píše se v prohlášení. Košťál s Brücknerem tak oficiálně reagovali na páteční Nedvědovo vyjádření, že je připraven reprezentovat v nadcházejícím barážovém dvojzápase s Norskem, pokud bude nominován.

"Bylo by to jen na ty dva zápasy, ale byl bych velmi šťastný, kdybych mohl své zemi pomoci," řekl v pátek záložník Juventusu Turín. Nedvědovo rozhodnutí přivítali činovníci bez výhrad. "Vedení mužstva hráčovo rozhodnutí jednoznačně přivítalo. Manažer Košťál i trenér Brückner zastávají i nadále stanovisko, že Pavel Nedvěd vždy měl a má dveře do týmu otevřeny. Oba jsou přesvědčeni, že hráč jeho kvalit pomůže týmu splnit cíl, kterým je postup na mistrovství světa," zprostředkoval mluvčího mužstva Lukáše Tučka názor svých šéfů.

Barážové zápasy jsou na programu 12. a 16. listopadu. První utkání se bude hrát v Oslu, místo odvety na českém území ještě nebylo oznámeno. Nominaci, v níž by měl po sedmnáctiměsíční pauze figurovat poprvé také Nedvěd, oznámí Brückner podle všeho v prvním listopadovém týdnu.

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...

Slavíme Mezinárodní den dětí s Canpol babies: Hrajte o dárečky po celý týden
Slavíme Mezinárodní den dětí s Canpol babies: Hrajte o dárečky po celý týden

Připomeňte si s námi den, který oslavuje to nejdůležitější – naše děti. Rozmazlete ty svoje s krásnými a originálními dárky od značky Canpol babies. Sledujte náš týdenní kalendář a vyhrávejte každý den.