Pátek 29. září 2023, svátek má Michal
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nejlepší házenkář světa Jícha: ocenění bych vyměnil za olympiádu

Sport

  16:17
PRAHA - Kdyby to šlo, vyměnil by Filip Jícha trofej pro nejlepšího házenkáře světa za účast české reprezentace na olympijských hrách. Ocenění bere jako závazek, aby se v další kariéře ještě zlepšoval a také aby pomohl svému sportu v Česku na důstojnější pozici.

Česko - Srbsko (Filip Jícha). foto: ČTK

Jícha byl vyhlášen nejlepším házenkářem ve čtvrtek večer ve Švédsku, kde začalo mistrovství světa, na kterém národní tým chybí. Nepřítomen byl proto i osmadvacetiletý reprezentant, jenž v době bundesligové přestávky nabírá s Kielem kondici. Trofej by měl obdržet na závěr šampionátu, který končí 30. ledna v Malmö.

"Zatím to není potvrzené, ale asi bych měl cenu dostat během finálového večera. Mám toho teď dost, moc to neřeším," uvedl. Večer plný gratulací si užil už ve čtvrtek. Páteční ráno však bylo Jíchu v jeho bydlišti v Molsdorfu náročné. "Probuzení bylo po prvním dnu přípravy hodně bolestivé. Tréninky byly těžké a dnešek nebyl o nic lehčí," řekl Jícha.

ČESKO MÁ NEJLEPŠÍHO HÁZENKÁŘE SVĚTA. "Jícha je králem zaslouženě."

Tvrdý trénink bere trochu i jako trest za to, že s mužstvem na světový šampionát neprošel. "Už jak jsme včera běhali po tom oválu, tak mi to přišlo líto. Hned jsme si s Danem Kubešem říkali, že to běhání v dešti je zasloužený trest, že jsme se tam nedostali," prohlásil. Na šampionát se bude dívat alespoň v televizi, i když to prý bolí.

Cennou individuální trofej by prý klidně vyměnil za možnost zahrát si olympijský turnaj. "Jenže to je ještě daleko, teď musíme myslet na to, abychom prošli bez potíží kvalifikací na mistrovství Evropy, které se hraje za rok v Srbsku. Dál nemá cenu plánovat," dodal Jícha. Motivace do další kariéry má stále dost.

Autor: