Sobota 13. dubna 2024, svátek má Aleš
130 let

Lidovky.cz

Nejlepší letošní výkon pro Kožíška, v Quebeku dojel 20.

Sport

  21:46
Švéd Emil Jönsson a Američanka Kikkan Randallová vyhráli sprint volnou technikou v rámci Světového poháru běžců na lyžích v Quebeku. Jediný český reprezentant na startu Dušan Kožíšek obsadil 20. místo a připsal si nejlepší letošní výsledek.

Dušan Kožíšek foto: ČTK

Závod poznamenala neúčast absolutních špiček, které daly přednost přípravě na Tour de Ski na přelomu roku. Mezi muži chybělo hned jedenáct nejlepších závodníků průběžného pořadí SP, ženy nepřijely první čtyři.

Mezi muži byl druhý další Švéd Teodor Peterson se ztrátou 0,7 sekundy, třetí místo obsadil Alexej Petuchov, který byl o další desetinu zpět.

Druhá ve finále žen skončila Norka Caspersen Maiken Fallaová, která v poslední jízdě prohrála o 1,1 sekundy, třetí místo obsadila Švédka Ida Ingemarsdotterová, jež ztratila 1,3 sekundy na vítězku. Randallová vyhrála také páteční týmový sprint s Jessicou Digginsovou.

Kožíšek postoupil ze čtyřiadvacátého místa a na Jönssona, který vyhrál i kvalifikaci, ztratil 5,4 sekundy. Své účinkování pak ukončil ve čtvrtfinále, neboť ve své jízdě skončil čtvrtý 1,3 sekundy za vítězem a 1,2 sekundy za postupem. Dosud se Kožíšek pohyboval ve Světovém poháru nejlépe v sedmé desítce.

"Mohlo to být lepší," uvedl na svazovém webu devětadvacetiletý Kožíšek. Ve čtvrtfinále totiž musel řešit svízelnou situaci po pádu dvou soupeřů před sebou. "Narazil jsem si trochu koleno, ale snad to bude dobré. Věřím, že se blýská na lepší časy," prohlásil lyžař, jehož čeká v zámoří ještě sprint klasickou technikou příští týden v Canmore.

Zbývající členové české reprezentace závod v Kanadě rovněž vynechali, rovněž se soustředí na přípravu na etapovou Tour de Ski.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!