Neděle 3. března 2024, svátek má Kamil
130 let

Lidovky.cz

ANKETA: Jaký je nejlepší sportovní film?

Sport

  6:30
PRAHA - Sportovní filmy jsou v Česku specifickým, nepříliš rozšířeným žánrem. Které snímky baví Čechy nejvíce a které preferují samotní sportovci?

Sylvester Stallone alias Rocky Balboa. foto: Reprofoto

Anketa

Jaký je váš nejoblíbenější sportovní film?

Warrior 85
Million Dollar Baby 95
Rocky 624
Zuřící býk 33
Rocco a jeho bratři 14
Billiárový král 9
Těžká váha 23
Phar Lap 129
Muži v offsidu 29
Klapzubova XI. 35
Metráček 13
Pěsti ve tmě 27
Nějaký jiný 139

JAK ODPOVÍDALI SPORTOVCI?

Jan Koller
Nejlepší kanonýr fotbalové reprezentace
Hodně se mi líbil film podle skutečné události Hokejový zázrak s Kurtem Russellem, jak Američané vyhrají olympiádu 1980 nad Ruskem. Oslovilo mě, jak amatéři z ničeho nic silou vůle a tvrdou prací dokázali dojít k úspěchu.

Jiří Holeček
Slavný hokejový brankář
Já sáhnu ke starším filmům a vyberu titul Muži v offsidu. Bavili mě tam spontánní a zarytí fanoušci, kteří řešili konflikt naražením klobouku na hlavu.

Petr Nedvěd
Nejproduktivnější hokejista extraligy
Ve své době se mi hodně líbil Rocky, rád totiž sleduji box. Dneska se samozřejmě na tenhle snímek už dívám jinak. Z hokejových filmů jsem viděl několikrát komedii ze 70. let Slap Shot (Nakládačka) s Paulem Newmanem.

Tomáš Enge
První český pilot ve formuli 1
Nejraději se koukám na filmy z motoristického prostředí. Nejlepší je Le Mans se Stevem McQueenem. Má hvězdné obsazení a je skvěle natočený. Mám ho doma na DVD a viděl jsem ho už mockrát.

Michal Kadlec
Fotbalista Leverkusenu
Jako první mě napadá film o golfu Happy Gilmore (Rivalové) – hraje v něm Adam Sandler. Dávám obecně přednost komediím, kde se sranda spojuje s klasickou zápletkou - zpočátku to hlavnímu hrdinovi vůbec nejde a postupně je lepší a lepší, až to dojde ke šťastnému konci.

Jiří Zídek
První český basketbalista v NBA
Docela dobrý byl film Vítězové a poražení, kde hraje Al Pacino kouče amerického fotbalu. Sportovní filmy moc nemusím, tady se mi ale líbil jeho závěrečný proslov v kabině. Nemělo to nic společného s realitou, ale Al Pacino ukázal své herecké mistrovství.

Autoři: ,