Němci v kvalifikaci jen remizovali s Kyprem

22:44aktualizováno  23:11
Nikósie - Němečtí fotbalisté v kvalifikaci mistrovství Evropy nečekaně zaváhali na Kypru a po remíze 1:1 si připsali do tabulky skupiny D pouze bod. Německý tým se i tak dostal na první místo před české reprezentanty díky lepšímu skóre, promarnil však možnost vzdálit se výběru Karla Brücknera bodově.

Němec Miroslav Klose a hráč Kypru Lambros Lambrou foto: DIMITRI MESSINIS ČTK

Němci začali velmi dobře a rychle si vypracovali několik příležitostí, jejich aktivita vyústila v branku Ballacka. Německý kapitán se po rozehraném přímém kopu opřel do míče z 22 metrů a trefil se přesně k tyči. Jenže Kypřané do poločasu vyrovnali nejen hru, ale i skóre. I na druhé straně se prosadil také kapitán, útočník Okkas.

Ve druhé půli začali lépe domácí, ale rozhodnout mohly oba týmy. Ránu Schweinsteigera vykopli z brankové čáry domácí obránci a branka Kypřanů nebyla uznána kvůli předchozímu ofsajdu.

V dalším zápase irští fotbalisté podle očekávání doma přehráli San Marino a zvítězili 5:0 také zásluhou tří branek elitního útočníka Keana. Do kvalifikační skupiny D, ve které je i český národní tým, si tak připsali tři body a jsou čtvrtí se ziskem čtyř bodů.

Skupina D:
Nikósie: Kypr - Německo 1:1 (1:1)
Branky:
43. Okkas - 15. Ballack. Rozhodčí: Fröjdfeldt (Švé.). Diváci: 12.000.

Dublin: Irsko - San Marino 5:0 (3:0)
Branky: 31., 57. z pen. a 85. Keane, 7. vlastní Simoncini, 24. Doyle. Rozhodčí: Isaksen (Faerské ostrovy).