Středa 10. srpna 2022, svátek má Vavřinec
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Německý stolní tenis řeší aféru s mrtvým Čechem na soupisce

Sport

  10:56aktualizováno  15:18
BERLÍN - Německý svaz stolního tenisu (DTTB) řeší skandál s nahlášením mrtvého českého hráče na soupisku regionálního týmu. Marian Odstrčil, zapsaný před sezonou jako nová posila klubu z Neurönnebecku, podle vyjádření českého svazu zemřel před pěti lety.

Ilustrační foto. foto: ČTK

Tisk spekuluje, že se manažer severoněmeckého mužstva mohl snažit akreditací neexistujícího stolního tenisty získat místo v prvním týmu pro hráče rezervy. Ten ale obvinění popírá. Klubu hrozí vyřazení ze soutěže.

Odstrčil podle deníku Weser Kurier za tým hrál v sezoně 2007/08. Do kádru účastníka severoněmecké regionální ligy ho v létě znovu zařadil manažer Gerhard Richter.

DTTB se případem začal zabývat po upozornění dvou bývalých hráčů Neurönnebecku, podle nichž Richter už předtím věděl, že český stolní tenista nežije. "Podle českého svazu je sporný hráč pět let mrtvý," oznámil DTTB poté, co věc konzultoval s českými kolegy.

Manažer to prý věděl už od roku 2008, kdy o tom údajně informoval některé bývalé Odstrčilovy spoluhráče. "Mně a také dalším členům mužstva sdělil tu smutnou zprávu, že Marian zemřel, telefonicky Gerhard Richter," řekl serveru listu Weser Kurier Alexander Semmler.

Právě on a jeho někdejší týmový kolega Anton Depperschmidt podle deníku upozornili na nesrovnalosti ohledně zapsání českého hráče na soupisku Neurönnebecku.

"Špinavá pomluva"

"Je to špinavá pomluva," popřel manažer nařčení bývalých svěřenců. Označil se za oběť podvodu polského agenta Vladka Kusky, který mu prý dvaatřicetiletého stolního tenistu z česko-polského pomezí nabídl.

Toto vysvětlení ale podle Weser Kurieru zpochybňuje tvrzení představitele regionální ligy Lothara Frickeho, který na konci srpna po vynoření prvních pochybností požádal Richtera o stanovisko. Manažer ho tehdy písemně ujistil, že "Odstrčil je schopný hrát a přijede z Česka na jeden nebo dva přípravné zápasy".

Motivem "angažování" nežijícího Čecha mohl být podle tisku pokus získat pro hráče rezervního týmu oprávnění nastupovat za první mužstvo, kam by mohli být povoláváni jako náhradníci.

O případném trestu pro Neurönnebeck má rozhodnout mimořádné shromáždění členů zemského svazu, které se nejspíš sejde na začátku příštího roku.

Pokud se potvrdí podezření z podvodu, hrozí podle Weser Kurieru nedobrovolný sestup všem mužským týmům Neurönnebecku.

Autor:

Tenkrát před 40 lety. Veteráni z Pitavalu Krampol, Zedníček a Frej vzpomínají

Premium Jak je to dávno, co se prvně Pavel Zedníček, Jiří Krampol a Ladislav Frej sešli na natáčení seriálu Malý pitaval z...

Žena má mít dítě, když je zamilovaná, říká psychogynekoložka Máslová

Premium Ženy dělají velkou chybu, když mateřství příliš plánují, tvrdí psychogynekoložka a internistka Helena Máslová. „Vhodná...

Nebezpečný pro Česko. Proč stát nechce uzbeckého zápasníka Muradova?

Premium Mnoho let hrdě nastupoval do klece i s českou vlajkou na zádech. V malém evropském státě prorazil do velkého světa...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat