Sobota 20. dubna 2024, svátek má Marcela
130 let

Lidovky.cz

Nemusel jsem nic dokazovat

Sport

  8:54
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Rychlé úniky, technické parádičky. Číslo 8 dál motá soupeřům hlavy. První zápas proti pražské Spartě po odchodu z Letné si Karel Poborský náramně užil.

Karel Poborský (uprostřed) se raduje z gólu, který vstřelil Spartě. foto: ČTK

Trenér Českých Budějovic František Cipro pak s hrdostí mohl poznamenat, že hráče takového formátu momentálně Sparta nemá. Druhým gólem navíc pětatřicetiletý záložník korunoval vítězství Českých Budějovic nad letenským favoritem.

Cítíte po výhře nad svým bývalým klubem osobní zadostiučinění?

 Do zápasu jsem nešel s tím, že bych musel něco někomu dokazoval. Nechci, aby to znělo nabubřele, ale mám toho už dost za sebou. Na takový zápas se nemusel nikdo hecovat. Bylo cítit, že chceme Spartu porazit.

Na jaře se zatím vašemu celému týmu nedařilo. Kde se vzala ta proměna?

 Po nevydařených třech zápasech jsme už konečně chtěli vyhrát. Věděli jsme, že se to musí zlomit. Také jsme vnímali, že z nás Sparta má respekt.

Pomohlo vám, když jste zjistili, že Sparta není v optimální pohodě?

 Takový je prostě život. Sparta to nemá vůbec jednoduchý, každý se proti ní motivuje víc. Ve Spartě ale nestačí být jen dobrý, výkony musí být trvale lepší. Jakmile Sparta nedokáže soupeře přimáčknout, tak nad ní mohou zvítězit třeba i Budějovice.

Zklamala vás Sparta svým výkonem?

 Nevím, co čekají fanoušci od Sparty. Budu mluvit jen za České Budějovice. Co jsme si v šatně předsevzali, to jsme přenesli na hřiště a na Spartu to stačilo. Už o přestávce jsme věděli, že na ni máme. Šlo o to jen proměnit naše šance.

Dalo by se říct, že jste si Spartu vychutnali?

 Dneska jsem se cítil hodně dobře a sílu jsem cítil i u ostatních kluků. Šli jsme za svým cílem od začátku až do konce. Porazit jsme Spartu chtěli, ale o vychutnání bych mluvil nerad. Taková gesta jsou zbytečná.

Na trávníku se při běžeckých soubojích ukázalo, že jste rychlejší než o generaci mladší hráči. To vám musí lichotit...

 To mi určitě nevadí. (směje se) Rychlost byla vždy moje silná zbraň a vypadá to, že stále je. Jsem za to rád.

Nemáte při takové formě opět myšlenky na reprezentaci?

 Tak to, pánové, už ne. To už je pryč. Teď už jsem jen divák.