Pondělí 27. června 2022, svátek má Ladislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Plivání diváků na Froomea? Asi je to tady v pořádku, říká šéf týmu Sky

Sport

  16:56
PAŘÍŽ/PRAHA - Podle šéfa cyklistické stáje Sky Davea Brailsforda musí být nenávist součástí francouzské kultury. Jinak si totiž nedovede vysvětlit agresivní reakce fanoušků při etapách Tour de France na dopingovou kauzu čtyřnásobného vítěze slavného závodu Chrise Froomea.

Brit Chris Froome (vlevo) v závěrečném dojezdu. foto: ČTK/AP

Mezinárodní cyklistická unie UCI uzavřela Froomeův případ po devíti měsících necelý týden před startem Tour. Froome nedostal žádný trest, ačkoli při loňské Vueltě jeho vzorek moči vykázal dvojnásobně překročenou povolenou koncentraci salbutamolu, na jehož užívání má udělenou výjimku.

Všichni jsou si rovni a někteří rovnější. Je to špatně, říká k případu Froome právník

Obhájce žlutého trikotu a jeho kolegové z týmu jsou na Tour terčem bučení, fanoušci na ně plivou a lijí nápoje. Minulý týden při dvanácté etapě dokonce jeden z nich Froomea napadl. „Je to zvláštní. Když byl případ ještě vyšetřován, jeli jsme na Giru a Italové byli skvělí. Španělé byli také v pohodě. Asi je to jen záležitost Francouzů,“ řekl Brailsford.

„Asi je to součástí jejich kultury. Nevím, jak by se jim líbilo, kdyby na mistrovství světa v Rusku fanoušci plivali na jejich reprezentanty. Určitě by k tomu jedno dvě slova řekli. Ale tady je v pořádku plivat na nás a naše zaměstnance,“ prohlásil šéf Sky.

„V žádném sportu není pro plivání místo, dokonce bych řekl, že to není normální ani v běžném životě. Ale tady se to prostě asi tak dělá. Je to ostuda, ale nenecháme se tím rozhodit,“ uvedl Brailsford. „Bohužel si myslím, že to nepřestane. Je to nepříjemné, ale my si chceme zachovat důstojnost a snažíme se na to nereagovat,“ dodal.

„Bohužel s tím nic nezmůžeme, ale asi to k vyhrávání patří,“ přidal Brailsford na tiskové konferenci během dnešního volného dne, po kterém Tour čeká posledních šest etap. Žlutý trikot před nimi drží Geraint Thomas ze Sky, druhý je se ztrátou minuty a 39 sekund Froome.

Autor:

Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...

Hledáte čtení na léto? Sáhněte po vtipném cestovním deníku (nejen) pro rodiče
Hledáte čtení na léto? Sáhněte po vtipném cestovním deníku (nejen) pro rodiče

Známá moderátorka Tereza Tobiášová miluje cestování, a proto její první kniha Terezina dobrodružství obsahuje historky o cestování, její zážitky i...

Mohlo by vás zajímat