8. února 2010 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Nervozitu jsem nedávala najevo, říká spasitelka Hradecká

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Radost Hradecké po zápase.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Radost Hradecké po zápase. | foto: Tomáš Hájek, Lidové noviny

BRNO Zatímco její soupeřka na kurtu panikařila, tenistka Lucie Hradecká (24) si při své fedcupové premiéře počínala jako ostřílený veterán. Německou jedničku Andreu Petkovicovou deptala soustředěním i záplavou úsměvů.

 "Ani na chvíli jsem nezapochybovala," říkala úspěšná náhradnice za Lucii Šafářovou, když včera vybojovala druhý bod pro český tým.

Kdy jste se dozvěděla, že si zahrajete fedcupovou premiéru?

Věděla jsem to už v sobotu večer. Měla jsem díky tomu celou noc na přemýšlení. Moc jsem se těšila a sami jste pak mohli vidět, že jsem si zápas pořádně užila.

Takže jste nebyla ani trochu nervózní?

To víte, že byla. Jen jsem to nedávala najevo a snažila se to v sobě ovládnout. V sobotu večer jsem ani nemohla usnout. Byla jsem plná očekávání a emocí. Dobře jsem věděla, do čeho jdu, a jak moc to bude těžké.

Přesto jste svůj debut nakonec zvládla na jedničku...

Udělala jsem svůj první český bod, jsem strašně šťastná. Je to stejný úspěch, jako vyhrát nějaký turnaj. Člověku to strašně nakopne sebevědomí a pohání dál.

Jak jste se na zápas Petkovicovou vlastně připravovala?

Hodně jsem toho v sobotu okoukala od Petry Kvitové, která ji porazila. Péťa mi taky pak poradila, jak na ní. S Petkovicovou jsem navíc už dvakrát hrála na okruhu WTA, takže jsem jí znala.

Co přesně vám spoluhráčky radily?

Že jí musím dostat pod pořádný tlak, protože ona tu fedcupovou atmosféru evidentně nezvládala. Všechno ostatní jste měli možnost vidět na kurtu a vyčíst z mé hry.

Během zápasu jste se pořád usmívala. Jak to děláte, že jste tak klidná?

Koncentrovat jsem se jen sama na sebe a na svoji hru. Nedívala jsem se zbytečně kolem sebe. Věděla jsem, že když se nenechám nikým rozhodit, tak vyhraju. Hodně mi to ovšem ulehčovali naši skvělí diváci.

Myslíte, že jste si vítězstvím vysloužila další nominaci do Fed Cupu?

O tom nerozhoduji já, ale nehrající kapitán Petr Pála. Ani nevím, za jak dlouho se bude hrát další kolo. Tak uvidíme.

  • 0Diskuse